سه شنبه, 30 دى 1399
کد خبر: 13187

سرنوشت بازیگر بدهکاری که در زندان تئاتر بازی می کند

آوینی فیلم: اگر چه همانند بسیاری از اخبار انعکاس یافته در فضای مجازی، موضوع زندانی شدن «رامین پرچمی» شکل و شمایل اشتباهی و دروغ به خود گرفت، ولی حقیقت قصه بازیگر سریال «در پناه تو» چیز دیگری است. چنان که دوست صمیمی این بازیگر، مقروض بودن وی را دلیل زندانی شدنش می داند.

آوینی فیلم: سرنوشت «رامین پرچمی» بخشی از فرجام چهره هایی است که توانایی کنترل زندگی در هیاهوی شهرت و معروفیت را ندارند و با ایفای چند نقش سینمایی و تلویزیونی، در دام بلایای مختلف قرار می گیرند. رامین پرچمی که زمانی با سریال های پُرمخاطبی مثل «در پناه تو» معروف شده بود و حتی شانس این را یافت که با کارگردانهای معروفی همچون مسعود کیمیایی و داریوش مهرجویی آثاری همچون ضیافت، اعتراض و مهمان مامان را در سینمای ایران تجربه کند، با وقوع اتفاقات سال 88 وارد عرصه خطرناکی شد که انتهایش بن بست و دوری از مردم بود. این بازیگر شمالی بعد از گذراندن محکومیت قضایی به دلیل شرکت در تجمعات غیرقانونی و حمل سلاح سرد که از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ به طول انجامید، حالا چندی است که به دلیل بدهی مالی در زندان به سر می برد.

یکی از دوستان نزدیک رامین پرچمی با اعلام دلیل زندانی شدن وی از حضورش برای بازی در نمایش «آخرین بازی» در جشنواره تئاتر زندان‌ ها خبر داد و این که قرار است به این بهانه  از نویسنده‌ ها، تهیه‌ کنندگان، کارگردان‌ ها، ‌بازیگران و خیران دعوت شود تا به کمک بازیگر در بند بشتابند و شاید اتفاقی شبیه گلریزان برای وی رخ دهد.

او همچنین به نقل صحبت‌هایی از رامین پرچمی پرداخت مبنی بر اینکه این بازیگر گفته است: «من فقط دوست دارم دوباره روی صحنه بروم، آزاد شوم و به سینما و تئاتر و تلویزیون برگردم. از اینکه فردا بگویند از داخل زندان و در کسوت یک زندانی آمده و تئاتر کار می‌ کند نگرانی ندارم و نمی‌ ترسم. چون برای اینکه دوباره به جامعه و به بازیگری برگردم و روی صحنه دیده شوم هر کاری را انجام می‌ دهم. دوست دارم آن رامین پرچمی را که کشته شد با بازیگری در تئاتر دوباره زنده کنم. بگذار مردم بفهمند من در زندانم و چنین شرایطی دارم،‌ شاید آدم‌ هایی پیدا شدند و دستم را گرفتند و بلندم کردند.»

شایان ذکر است که هجدهمین دوره جشنواره تئاتر زندان‌ های کشور از ۴ تا ۷ اسفند در سه بخش تئاتر صحنه‌ ای، خیابانی محیطی و نمایشنامه‌ خوانی در برج آزادی برگزار می‌ شود و رامین پرچمی قرار است در نمایش «آخرین بازی»، نقش «شروین» را ایفا کند؛ نقش شخصیت سوپر استاری که وارد توهم شده و در گذشته خودش زندگی می‌کند و اکنون در دوره فلاکت‌ باری است.

نمایش «آخرین بازی» نوشته محمود استادمحمد است که به کارگردانی پارسوا پاکیزه در بخش صحنه‌ای با حضور بازیگرانی که همگی زندانی هستند، روی صحنه می‌رود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.