سه شنبه, 11 آذر 1399
کد خبر: 13175
مهران مدیری چگونه به «درخت گردو» رسید؟

مدیری: من در دل فاجعه سردشت بودم

آوینی فیلم: سینمای رسانه ها در روز گذشته تحت تاثیر نمایش فیلم «درخت گردو» بود. چهره متمایز این فیلم اما «مهران مدیری» بود که با شمایلی متفاوت در نشست خبری فیلم حاضر شد و از حضورش در جبهه های جنگ تحمیلی گفت.

آوینی فیلم: مهران مدیری اولین فردی بود که از عوامل فیلم «درخت گردو» روز گذشته وارد سالن نشست خبری در سینما ملت شد. با عینکی که بر چشم داشت و لبخندی که به دوربین‌ها می‌زد. شوخی کرد تا کمی حال خوش خنده را به نشست بیاورد. او گفت: «من چون دو روز نخوابیدم و الان بر سر اکران بسیار گریه کردم تصویر خوشی نداشتم. برای همین عینک زدم تا چهره‌ام حال شما را خراب نکند.»

مهران مدیری درباره دلایلش برای حضور در «درخت گردو» ضمن آرزوی صبر برای بازماندگان سقوط هواپیما اوکراینی و اشاره به جای خالی پیمان معادی و اینکه سعی دارد تا اختتامیه خود را به جشنواره برساند، گفت: من نه تنها در جبهه برای رزمندگان نمایش اجرا می‌کرده‌ام بلکه جنگیده‌ام. یکی از دلایل بازی در این فیلم این بود که من خودم در دل این فاجعه بودم. در زمان بمباران شیمیایی ما در منطقه بودیم که به سردشت اعزام شدیم و بخش بزرگی از این ماجراها را از نزدیک دیده‌ام.

وی در ادامه افزود: دوستی من با مصطفی احمدی، محمدحسین مهدویان و پیمان معادی و همچنین فیلمنامه خوب این اثر باعث شد خاطرات آن روزها برای من زنده شود و دوست داشتم گوشه کوچکی از این فیلم باشم.

این بازیگر سینما درباره دیگر دلیل علاقه‌اش به حضور در فیلم «درخت گردو» گفت: من عاشق مردم کرد هستم. در دوران جنگ در کردستان بودم و سال‌ها با این مردم زندگی کرده‌ام و دوستان کرد بسیاری دارم. آنها بسیار شریف، اهل کتاب، با سواد و با وجود تمام محرومیت‌ها انسان‌های دوست داشتنی و آدم حسابی هستند. آن‌ها شگفت‌انگیزند و یکی از دلایل مهم این بود که من عاشق آنها هستم و دوست داشتم ادای دینی به این عزیزانی که پذیرای ما در جنگ بودند، داشته باشم.

در ادامه مدیری با شوخی درباره سختی‌های کار بیان کرد: ما صبح زود باید بیدار می‌شدیم و این برای من فاجعه بود. هرچند من یازده بیدار می‌شدم! ولی باز هم برایم سخت بود. مدام هم باید به بانه می‌رفتیم. به این صورت که هواپیمایی ما را تا سنندج می‌برد و بقیه را باید از یک مسیر سخت با ماشین به بانه می‌رفتیم.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.