سه شنبه, 24 تير 1399
کد خبر: 13114

مذاکره مسئول سازمان تبلیغات اسلامی با وزیر ارشاد برای «دیدن این فیلم جرم است»

آوینی فیلم: حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی در واکنش به عدم تعیین تکلیف فیلم «دیدن این فیلم جرم است» گفت: مساله این فیلم کاملاً روشن است. روال قانونی درباره ساخت آن طی شده و مسئولان ذی‌ربط باید نسبت به تعیین تکلیف آن پاسخگو باشند.

آوینی فیلم: به گزارش روابط عمومی باشگاه فیلم سوره، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی در حاشیه بازدید از این باشگاه فیلم، در واکنش به عدم تعیین تکلیف فیلم «دیدن این فیلم جرم است» گفت: مساله این فیلم کاملاً روشن است. روال قانونی درباره ساخت آن طی شده و مسئولان ذی‌ربط باید نسبت به تعیین تکلیف آن پاسخگو باشند.

مسئول سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: در حال حاضر نباید اکران این فیلم را منوط به بررسی محتوای آن کرد، روشن است که فیلمی که روال قانونی را از ابتدا طی کرده الان نباید معطل بررسی مجدد و خارج از روال بماند. زمان بررسی محتوایی فیلم، مقطع صدور پروانه ساخت است، نه بعد از ساخت کامل و یک سال بعد از نخستین نمایش در جشنواره فجر.

حجت‌الاسلام قمی تصریح کرد: برخوردهای سهم‌خواهانه با هیچ فیلمی نباید صورت پذیرد، و صرف اینکه سلیقه یک مدیر با یک فیلم سازگار نیست حتماً دلیل خوبی برای معطل نگه داشتن آن نیست.

مسئول سازمان تبلیغات اسلامی در پایان گفت: همانطور که در جلسات خصوصی هم به وزیر محترم ارشاد گفته‌ام، سازمان تبلیغات منتظر صدور پروانه نمایش و اکران فیلم در اسرع وقت است و روند فعلی که تعمد بر عدم شفاف‌سازی است حتماً نیاز به اصلاح دارد.

منبع: مهر

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.