دوشنبه, 5 خرداد 1399
کد خبر: 13110
نادر طالب زاده درباره لزوم ساخت سریال های دینی در تلویزیون گفت

باید شخصیت‌های قرآنی را به غربی‌ها معرفی کنیم

آوینی فیلم: نادر طالب زاده گفت: تاریخ قرآن خوب است و باید روی قصص و داستان‌ها و سوژه‌های متفاوت و متنوعش کار شود؛ اگر ما این کار را نکنیم هالیوود به تحریفات خودش ادامه می‌دهد.

آوینی فیلم: نادر طالب زاده درباره لزوم ساخت سریال های دینی در تلویزیون به تسنیم گفت: سریال‌های الف‌ویژه تلویزیون از ابتدا در سیاست‌های تلویزیون بوده‌اند و کارهای برجسته‌ای هم روی آنتن دیده‌ایم که همچنان ادامه دارد و چند کار در پیش است. "سلمان فارسی" قرار بود قبل از "مختارنامه" ساخته شود ای کاش 20 سال پیش این کار ساخته می‌شد و البته داود میرباقری این کار را انتخاب کرده بود. با تحمیل رئیس وقت سازمان صداوسیما کار دیگری انتخاب شد و "سلمان فارسی" ماند تا این روزها که به تولید نزدیک شده است. سریالی که موقعیت بین‌المللی در جهان اسلام دارد و ان‌شاءالله به کارهای ماندگار تلویزیون مبدل شود.

طالب‌زاده در پاسخ به این سؤال که تلویزیون باید روی چه سوژه‌ها و موضوعات تاریخی و مذهبی و دینی سرمایه‌گذاری کند، افزود: تاریخ قرآن خوب است و باید روی قصص و داستان‌ها و سوژه‌های متفاوت و متنوعش کار شود؛ اگر ما این کار را نکنیم هالیوود به تحریفات خودش ادامه می‌دهد. همان‌طور که شاهدیم غربی‌ها فیلم‌های حضرت نوح(ع) و حضرت موسی(ع) را ساخته‌اند و کلی تحریفات به بار آورده‌اند؛ زیرا تخیّلی با آن برخورد شد و هیچ سند و مدرک تاریخی هم برای مخاطب باقی نگذاشت. در کار موسی(ع) که شاهد بودیم کلی از معجزات حضرت موسی(ع) را حذف کردند.

وی خاطرنشان کرد: ما برای جهان اسلام باید کار قرآنی بسازیم و شخصیت‌های قرآنی را به غربی‌ها معرفی کنیم؛ این خیلی مهم است و هرچه جلوتر می‌رویم ضعف آن مشهود است و ایران تنها کشوری است که در این راستا انگیزه این کار را دارد و حتی در ترکیه هم این انگیزه و تکاپو را ندیدم.

طالب‌زاده در خصوص بازگشت برنامه "راز"، گفت: برنامه "عصر" را روی آنتن دارم؛ تنها برنامه‌ای که عمقی با بحث دیپلماسی برخورد می‌کند و بهترین گفت‌وگوها و چالش‌ها را ایجاد می‌کند. چرا که ما در این مقوله قوی نیستیم و این برنامه ادامه خواهد داشت. اما تلویزیون خیلی متوجه بازپخش این برنامه نیست و این طور کارها باید در بهترین ساعت‌ها پخش شود. مردم باید در قاب تلویزیون، شاهد آخرین‌ حرف‌های کارشناسان غربی باشند و به شبکه افق محدود نشود و در شبکه‌های سراسری هم پخش کنند. در شبکه خبر هم چنین کاری ندیدیم و چندین‌بار هم باید تکرار شود تا مردم در جریان اتفاقات جهان قرار بگیرند؛ مثلاً بدانند آینده آمریکا به کجا می‌رسد؛ این حواس‌ جمعی را در صداوسیما نمی‌بینم.  


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.