شنبه, 4 بهمن 1399
کد خبر: 13094
تضمین قائم مقام جشنواره تئاتر فجر

عدالت و انتخاب براساس کیفیت آثار در این دوره از جشنواره تئاتر فجر

آوینی فیلم:  قائم مقام جشنواره تئاتر فجر گفت: من عدالت و انتخاب براساس کیفیت را در این دوره از جشنواره تئاتر فجر تضمین می‌کنم، البته هنوز در بخش رقابتی پانزده اثر و در بخش غیررقابتی بیست و هفت اثر باقی مانده است پس بسیاری از گروه ها همچنان شانس حضور در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر را دارند.

آوینی فیلم: علی عابدی قائم مقام سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر پیرامون انتخاب آثار بخش مسابقه تئاتر این دوره از جشنواره گفت: به طور قطعی اعلام می‌کنم که انتخاب آثار این دوره از جشنواره تئاتر فجر کاملاً براساس کیفیت آثار صورت گرفته و هرگونه شائبه وجود روابط در انتخاب آثار را رد می‌کنم.

وی پیرامون چگونگی انتخاب آثار بخش مسابقه جشنواره تئاتر فجر اذعان کرد: هیات سه نفره انتخاب این دوره از جشنواره تئاتر فجر تنها و تنها آثار را بر اساس فیلمی که از اجرا در اختیارشان قرار گرفته انتخاب کرده اند، این هیات انتخاب به هیچ عنوان از عوامل اثر اطلاعی نداشته و تنها اطلاعاتی که داشته اند نام نویسنده و کارگردان آن بوده است. قائم مقام جشنواره تئاتر فجر در همین راستا ادامه داد: تعداد آثار ارائه شده برای حضور در این دوره از جشنواره بسیار زیاد بود و هیات انتخاب باید از میان این تعداد بسیار زیاد آثار محدودی را انتخاب می‌کردند، به همین دلیل آثار انتخاب شده شاید کم تعداد اما با کیفیت مورد رضایت این هیات بوده است. 

وی درباره حضور دو اثر خارج از زمان اعلام شده در فراخوان، در میان آثار بخش مسابقه تاکید کرد: در فراخوان جشنواره تئاتر فجر آمده است که آثاری می توانند در این جشنواره حضور داشته باشند که تا پایان مهر ماه امسال حداقل پانزده اثر را روی صحنه برده باشند، دو اثر در میان این آثار در این شرایط قرار نگرفته اند، اما ما به گروه های تئاتری اعلام کرده بودیم که یک اجرا اگر یک شب هم در مهر ماه اجرا داشته باشد می تواند در جشنواره حضور داشته باشد. 

عابدی خاطرنشان کرد: من عدالت و انتخاب براساس کیفیت را در این دوره از جشنواره تئاتر فجر تضمین می‌کنم، البته هنوز در بخش رقابتی پانزده اثر و در بخش غیررقابتی بیست و هفت اثر باقی مانده است پس بسیاری از گروه ها همچنان شانس حضور در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر را دارند. 

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.