سه شنبه, 17 تير 1399
کد خبر: 13088
دبیر کنفرانس «افق نو» گفت

سینمای امروز دنیا به راحتی تاریخ ادیان را تحریف می کند

آوینی فیلم: دبیر کنفرانس «افق نو» گفت: از نظر من امروزه در سینما و تلویزیون به شدت به ساخت آثاری با مضمون تاریخ، قرآن و اسلام نیازمندیم، زیرا اگر ما این آثار را نسازیم خارج از کشور هستند افرادی که می‌خواهند در مورد مسائل دینی و مذهبی ما آثاری را با هزار نوع تحریف بسازند.

آوینی فیلم: نادر طالب‌زاده کارگردان، پژوهشگر و محقق سینما پیرامون ساخت آثار تاریخی مذهبی در تلویزیون گفت: این روزها شاهد ساخت سریال تلویزیونی «سلمان فارسی» از تلویزیون هستیم، به نظرم این سریال اثری کاملاً فاخر است که کاش همان بیست سال پیش وقتی اولین ایده در ذهن کارگردان شکل گرفت به آن کمک شده و ساخته می‌شد. 

وی در همین راستا ادامه داد: از نظر من امروزه در سینما و تلویزیون به شدت به ساخت آثاری با مضمون تاریخ، قرآن و اسلام نیازمندیم، زیرا اگر ما این آثار را نسازیم خارج از کشور هستند افرادی که می‌خواهند در مورد مسائل دینی و مذهبی ما آثاری را با هزار نوع تحریف بسازند. 

نادر طالب زاده

این تحلیل‌گر سینما تحریف‌های تاریخی سینمای هالیوود نسبت به انبیاء الهی را ناراحت کننده خواند و اظهار کرد: متاسفانه سینمای امروز دنیا به راحتی تاریخ ادیان را تحریف کرده و نسبت به این تحریف به هیچ عنوان خجالت نمی‌کشد، روزگاری آثار تاریخی و مذهبی در جهان ساخته می‌شد که تحریف کمتری داشت اما امروزه شاهد آن هستیم که در آثاری همچون فیلم سینمایی «نوح» و «موسی» نه تنها بسیاری از معجزات حذف می‌شوند بلکه بیشتر داستان براساس تخیلات نویسنده و کارگردان صورت می‌گیرد. 

وی درباره ادامه برنامه تلویزیونی «راز» افزود: واقعیت امر این روزها تمام و کمال درگیر ساخت و تولید برنامه تلویزیونی «عصر» هستم، در این برنامه سعی داریم تا با گفت‌وگو با افراد مشهور از جمله نمایندگان، خبرنگاران و اراد صاحب نفوذ جهانی مسائل روز جهان را بررسی کنیم، به عنوان مثال آخرین برنامه «عصر» با محوریت «استیضاح ترامپ» بود که برای تولید آن از حضور کارشناسان ارشد مسائل مربوط استفاده شد. 

این پژوهشگر سینما در همین راستا ادامه داد: خوشبختانه تا به امروز برنامه «عصر» با اقبال خوبی روبرو شده اما به نظر من برای تاثیرگذاری این نوع از برنامه‌ها باید بازپخش مناسبی به آن داد، این نوع آثار باید در بهترین ساعات پخش شوند و بازپخش آن باید به صورت مکرر در تمامی شبکه‌های سراسری صورت گیرد، «عصر» برنامه‌ای به روز و کاملاً جامع است که به نظرم باید توجه بیشتری به آن شود زیرا از لحاظ ساخت و سرعت در اطلاع رسانی و ارائه تحلیل مسائل روز در نوع خود کم رقیب است. 

نادر طالب زاده

  وی درباره آخرین وضعیت برگزاری کنفراس افق نو ادامه داد: بعد از برگزاری این کنفرانس در بیروت نزدیک به صد مقاله عربی و انگلیسی به دست ما رسید، این مقالات تا جایی تاثیرگذار بود که معاون وزیر خزانه داری آمریکا برکنار شد، در همین کنفرانس دو میهمان آمریکایی نتوانستند حضور داشته باشند، به همین دلیل شکایت کرده و در نهایت معاون خزانه داری آمریکا بابت این شکایات کنار گذاشته شد. 

در حال حاضر منتظر کنفرانس بعدی هستیم، این کنفرانس به شرطی محقق می‌شود که بتوانیم با کمک حامیان هزینه دعوت از میهمانان خارجی را پرداخت کنیم، در حال حاضر به دنبال برگزاری این کنفرانس در عراق هستیم و به محض تامین بودجه مقدمات آن را فراهم می‌کنیم.

طالب زاده پیرامون وضعیت فعلی سینما خاطرنشان کرد: واقعیت اینکه من زیاد فیلم نمی‌بینم زیرا مشغله این روزهایم بسیار زیاد است، سینمای امروز دچار بحران شده و ما شاهد فیلم‌های تفکر برانگیز نیستیم، از طرفی سینما به سمت آثار گیشه محور و ابتذال پیش رفته که این اتفاق برای آینده سینمای کشور به هیچ وجه خوب نیست. 

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.