پنجشنبه, 10 مهر 1399
کد خبر: 13077
نویسنده کتاب «به وقت اردیبهشت» گفت

شهید حسن قاسمی دانا به سادگی دل از جاذبه‌های دنیوی برید

آوینی فیلم: نویسنده کتاب «به وقت اردیبهشت» گفت: کتاب «به وقت اردیبهشت» تلاش دارد تا نشان دهد شهدا افرادی همانند سایر مردم هستند، باید توجه داشت که جذابیت‌های زندگی، «شهید حسن قاسمی دانا» را نیز برای مدت زمانی با خود همراه کرده بود اما این شهید بزرگوار از جاذبه‌های دنیوی بریده و به سوی اهدافی والا و ارزشمند حرکت کند.

آوینی فیلم: مریم عرفانیان پیرامون مضمون کتاب «به وقت اردیبهشت» گفت: کتاب «به وقت اردیبهشت» داستان زندگی «شهید مدافع حرم حسن قاسمی دانا» است، وی اولین شهید مدافع حرم لشکر زینبیون از استان خراسان رضوی محسوب می‌شود. 

وی در همین راستا ادامه داد: کتاب «به وقت اردیبهشت» ابتدا با نام «مسافر بهشت» نامگذاری شده بود که برگرفته از نام یکی از فصل‌های کتاب بود، اما با مشورت و هماهنگی ناشر به نام «به وقت اردیبهشت» تغییر کرد، علت انتخاب این نام زمان شهادت «شهید حسن قاسمی دانا» است. 

عرفانیان بیان کرد: کتاب «به وقت اردیبهشت» به چاپ دوم رسیده و در حال حاضر به عنوان بخشی از کتاب‌های درسی - دفاعی دوره اول دبیرستان تدریس می‌شود. این کتاب در ۱۶ فصل و توسط انتشارات «به نشر» به چاپ دوم رسیده است. 
 

وی در مورد نحوه نگارش کتاب «به وقت اردیبهشت» ابراز کرد: کتاب «به وقت اردیبهشت» بر اساس خاطرات این شهید بزرگوار به رشته تحریر در آمده و تصویرسازی و المان‌های داستان‌هایی کوتاه را در خود نهفته دارد، هرکدام از این داستان‌ها بیانگر اتفاقی است که درس‌هایی از زندگی شهدا را برای مخاطب به همراه دارد.  تلاش کردم در نگارش کتاب از زبانی ساده با مخاطبین ارتباط برقرار کنم. 
 

نویسنده کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» در مورد پیام نهفته در کتاب «به وقت اردیبهشت» بیان کرد: کتاب «به وقت اردیبهشت» تلاش دارد تا نشان دهد شهدا افرادی همانند سایر افراد هستند آنان نیز دوران جوانی را پشت سرگذاشته و زندگی عادی را گذرانده‌اند، البته باید توجه داشت که جذابیت‌های زندگی، «شهید حسن قاسمی دانا» را نیز برای مدت زمانی با خود همراه کرده بود اما این شهید بزرگوار پس از یافتن هدفش توانست به سادگی دل از جاذبه‌های دنیوی بریده و به سوی اهدافی والا و ارزشمند حرکت کند. 

 

عرفانیان به مضمون دیگر کتاب خود با نام «سرو‌ها ایستاده‌اند» اشاره و تاکید کرد: کتاب «سرو‌ها ایستاده‌اند» به سفارش «انتشارات روایت فتح» نوشته شد و مضمون آن هم نیز در مورد زندگی شهید «حسن قاسمی دانا» بود، این کتاب بعد دیگری از زندگی «شهید حسن قاسمی دانا» را آن هم از زبان مادر این شهید بزرگوار روایت می‌کند. کتاب «سرو‌ها ایستاده‌اند» هم اکنون به چاپ سوم رسیده است. 

                                  کتاب «به وقت اردیبهشت» روایتی از زندگی اولین شهید مدافع حرم خراسان رضوی است / کتاب «سرو‌ها ایستاده‌اند» روایتی جذاب از زندگی حسن قاسمی دانا  است

وی به ویژگی‌های شخصیتی «شهید حسن قاسمی» در دوران زندگی‌اش اشاره کرد و افزود: این شهید بزرگوار جوانی مرتب و به لحاظ اقتصادی در شرایطی خوب قرار داشت، اما آنچه سبب شد «شهید حسن قاسمی دانا» به لشکر زینبیون ملحق شود، تحولات فکری و ذهنی بود که تاثیر مهمی در زندگی آینده این شهید گذاشت. 
 

عرفانیان به توصیف دو کتاب «سرو‌ها ایستاده‌اند» و کتاب «به وقت اردیبهشت» پرداخت و خاطرنشان کرد: کتاب «سرو‌ها ایستاده‌اند» و کتاب «به وقت اردیبهشت» هر دو روایت‌هایی جذابی از زندگی «شهید حسن قاسمی دانا» هستند و شخصیت و زندگی وی را مطرح می‌کنند، داستان‌های کوتاه کتاب «به وقت اردیبهشت» هرکدام به صورت مجزا حکایت‌های خواندنی از روایت زندگی فردی آزاده را مطرح کرده‌اند.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.