دوشنبه, 31 شهريور 1399
کد خبر: 13058
مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان مطرح کرد

قیمت هر ورق زینک در بازار به حدود ۱۰۰ هزار تومان خواهد رسید!

آوینی فیلم: مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان گفت: پیش بینی می‌شود چنانچه زینک مورد نیاز با ارز دولتی در اختیار مصرف‌کنندگان این کالا قرار نگیرد قیمت هر ورق زینک در بازار به حدود ۱۰۰ هزار تومان خواهد رسید، این در حالی است که هم اکنون هر ورق از این کالا با قیمت ۲۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

آوینی فیلم: غلامرضا شجاع مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان پیرامون کمبود زینک در بازار گفت: زینک‌های وارداتی تنها دو هفته دیگر می‌تواند جوابگوی نیاز مصرف کنندگان این کالا باشد.
 

وی در همین راستا ادامه داد: در حال حاضر تنها ۹۸ درصد زینک‌هایی که با ارز دولتی به اتحادیه لیتوگراف تحویل داده شده شده بود مصرف شده است و دو درصد باقی مانده تنها کفاف دو هفته از نیاز مصرف کنندگان زینک را خواهد داد.

شجاع با ارائه پیشنهادی برای رفع این مشکل اظهار کرد: از آنجا که روزنامه‌ها بزرگترین ضربه را از نبود زینک خواهند دید، لذا طی گفت‌وگو‌های انجام شده بین اتحادیه لیتوگراف و تعدادی از مطبوعات بهترین راه تخصیص زینک با ارز دولتی است. این تسهیلات می‌تواند به شیوه‌ای مناسب ارائه شود به این ترتیب که تنها یک هشتادم هزینه تسهیلاتی که برای خرید کاغذ انجام می‌شود را به خرید زینک اختصاص داده و این کالا را بار دیگر در قالب تسهیلات با ارز دولتی در اختیار مطبوعات قرار دهند.

 

مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان تصریح کرد: عدم وجود سایز‌های مناسب زینک در بازار برای مطبوعات همواره زمینه را برای ایجاد بازار سیاه فراهم کرده است، اگر دولت بار دیگر اقدام به ارائه زینک با ارز دولتی کند قطعا دست اخلال گران بازار زینک کوتاه خواهد شد. 
 

وی پیرامون افزایش قیمت هر ورق زینک در بازار آزاد بعد از اتمام زینک‌های موجود تاکید کرد: پیش بینی می‌شود چنانچه زینک مورد نیاز با ارز دولتی در اختیار مصرف‌کنندگان این کالا قرار نگیرد قیمت هر ورق زینک در بازار به حدود ۱۰۰ هزار تومان خواهد رسید، این در حالی است که هم اکنون هر ورق از این کالا با قیمت ۲۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. 
 

شجاع به شیوه اختصاص تسهیلات برای دریافت زینک اشاره و خاطرنشان کرد: هم اکنون ۴۰ میلیون یورور برای تامین کاغذ دولتی اختصاص داده شده است که اگر یک هشتادم آن به واردات زینک اختصاص داده شود علاوه بر تامین زینک مورد نیاز کمک فراوانی به حفظ ثبات بازار این کالای استراتژیک می‌کند، با این همه درخواست‌های اتحادیه لیتوگراف برای واردات زینک همچنان بدون نتیجه باقی مانده است و ادامه این روند به کمبود زینک در هفته‌های آینده خواهد انجامید و شاهد افزایش سر سام آور قیمت زینک در بازار خواهیم بود. 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.