شنبه, 29 شهريور 1399
کد خبر: 13036
واکنش فریبا کوثری به بازیگران پرکار سینما

زمین گرد است و بالاخره روزی نوبت به ما هم می‌رسد

آوینی فیلم: بازیگر سریال «مختارنامه» گفت: سالانه بیش از هشتاد اثر سینمایی ساخته می‌شود، اما ما شاهد حضور تعداد بسیار محدودی از بازیگران در این آثار هستیم، این انتقاد من صرفاً شخصی نیست و بسیاری از بازیگران خوب ما هم‌اکنون بیکار هستند، امیدوارم بازیگران پرکار سینما موفق باشند، اما بدانند که زمین گرد است و بالاخره روزی نوبت به ما هم می‌رسد.

آوینی فیلم: فریبا کوثری بازیگر سینما و تلویزیون پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: به تازگی قرارداد حضور در اثری سینمایی را امضا کرده‌ام و از هفته آینده برای بازی در این فیلم جلوی دوربین می‌روم، این فیلم اثری اجتماعی با مضمون معمایی و پلیسی است که برای اکران آماده می‌شود.

وی درباره احتمال حضور خود در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اضافه کرد: امسال خوشبختانه یا متاسفانه در هیچ اثری حضور نداشتم و طبیعتاً در جشنواره فجر نیز غایب خواهم بود، دوستان سینمایی اینقدر پرکار و فعال هستند که دیگر بازی در سینما به امثال من نمی‌رسد.

               کنایه «فریبا کوثری» به بازیگران پرکار سینما/دوست ندارم نردبانی برای ترقی سایرین باشم

بازیگر سریال «مختارنامه» در همین راستا ادامه داد: به طور معمول چندان دلتنگ جشنواره فیلم فجر نمی‌شوم، اگر فیلم داشته باشم به کاخ جشنواره می‌روم، در غیر این صورت اگر فیلمی در این رویداد سینمایی نداشته باشم نه برای افتتاحیه، نه در طول برگزاری و نه در اختتامیه حضور نمی‌یابم، زیرا در کل هیاهو را دوست نداشته و ترجیح می‌دهم آثار را در آرامش طی طول سال ببینم.

وی حاشیه‌سازی در سینما را ناراحت کننده خواند و ادامه داد: متاسفانه نمی‌دانم چرا در سینمای امروز هرچه پخته‌تر می‌شوید بیشتر در حاشیه قرار می‌گیرید، دوست ندارم این حرف را بزنم، زیرا صحبت‌های زیادی در این زمینه شده است، اما فکر می‌کنم صحبت دوستان در قبال باندبازی شدید در سینما کاملاً درست است.

بازیگر سریال «بازگشت» در همین رابطه تاکید کرد: سینما به دست تعداد محدودی از افراد افتاده که هر از چند گاهی راهی تئاتر شده و از آنجا به شبکه نمایش خانگی می‌روند، اینها گروه‌هایی هستند که اکثراً در تمامی آثار حضور داشته و به نوعی راهی برای ورود بقیه بازیگران نمی‌گذراند.

               کنایه «فریبا کوثری» به بازیگران پرکار سینما/دوست ندارم نردبانی برای ترقی سایرین باشم

وی با اشاره به تولیدات سینما طی سال افزود: سالانه بیش از هشتاد اثر سینمایی ساخته می‌شود، اما ما شاهد حضور تعداد بسیار محدودی از بازیگران در این آثار هستیم، این انتقاد من صرفاً شخصی نیست و بسیاری از بازیگران خوب ما هم‌اکنون بیکار هستند، امیدوارم بازیگران پرکار سینما موفق باشند، اما بدانند که زمین گرد است و بالاخره روزی نوبت به ما هم می‌رسد.

این بازیگر سینما و تلویزیون در همین راستا تصریح کرد: اینکه تمامی سینما را به نام خود کرده و اجازه حضور افراد را به آن ندهیم کار درستی نیست، من بسیاری از بازیگران را می‌شناسم که به دلیل بیکاری مشکلات شدید معیشتی دارند. نمی‌دانم چرا بازیگران میانسال ما کاملاً نادیده گرفته می‌شوند و تمام قصه‌های سینمایی برای جوانان است، به هیچ وجه دوست ندارم نردبانی برای ترقی دیگران باشم و تنها نقش‌هایی کوتاه و گذرا را در آثار بازی کنم.

کوثری با اشاره به انحصاری شدن سینمای امروز خاطرنشان کرد: چطور یک بازیگر در جشنواره فیلم فجر ۷ فیلم دارد آن موقع بسیاری از بازیگران سال‌ها منتظر پیشنهاد مانده‌اند، این نوع از سینما با عدم تنوعی که در بازیگران به وجود آورده بدون شک بعد از مدتی باعث دلزدگی مخاطبان می‌شود.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.