جمعه, 17 مرداد 1399
کد خبر: 13009

پخش مستند ساخت «شهید ادواردو آنیلی» نخستین بار در دانشگاه تهران

آوینی فیلم: مستندی که توسط خود شهید ادواردو آنیلی در مورد کشورهای اسلامی ساخته شده است در نوزدهمین یادبود شهید ادواردو آنیلی در دانشگاه تهران به نمایش در خواهد آمد.

آوینی فیلم: جمال طاهری مدیر انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی گفت: در این مستند شهید ادواردو آنیلی به کشورهای مختلف از جمله ترکیه ، پاکستان، افغانستان و کشمیر سفر کرده است و در مستند خود به عنوان شخصیت اصلی همراه با گفتگو با برخی چهره ها به ایراد نظراتش می پردازد.

طاهری افزود : در این مستند هفده دقیقه ای شهید ادواردو آنیلی با شخصیتهایی همچون گلبدین حکمتیار از طرفین درگیر در افغانستان به گفتگو می پردازد.

مدیر شهید ادواردو آنیلی و موسسه رهیافتگان با اشاره به اینکه شهید کنت لوکا گائتنی که به همراه ادواردو به اسلام گرویده بود نیز از دست اندرکاران تولید این مستند است گفت: همراه با پخش این مستند رضا برجی مستند ساز بین المللی که در این کشورها در همان دوران حضور داشته و با شخص ادواردو آنیلی نیز در ایتالیا دیدار داشته است در مورد مستند به ایراد سخن خواهد پرداخت.

مهمان ویژه نوزدهمین یادواره شهید ادورادو آنیلی و دومین گردهمایی تازه مسلمانان، آیت الله اراکی است که اخیرا از سمت ریاست مجمع تقریب مذاهب کناره گیری کرده اند و سالها ریاست مرکز اسلامی لندن را بر عهده داشته اند.

ورونیکا فاضلی رهیافته آلمانی نیز از دیگر مهمانان نوزدهمین یادواره شهید ادواردو آنیلی خواهد بود.

شهید ادواردو

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.