دوشنبه, 13 مرداد 1399
کد خبر: 12956
همسر شهید طهرانی مقدم در بازدید از سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت

روح داشتن یکی از برگ‌های برنده فیلم‌های مستند است

آوینی فیلم: همسر شهید طهرانی مقدم بیان کرد پیش از مستند «خط نورانی» برای ساخت اثری درباره شهید طهرانی مقدم، بزرگواران بسیاری مراجعه کردند اما متاسفانه خروجی چندان مطلوبی دریافت نکردیم.

آوینی فیلم: به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، فیلم مستند «خط نورانی» به کارگردانی نادر فرجی در نخستین روز از جشنواره سینماحقیقت برای مخاطبان به نمایش درآمد.

این مستند داستانی به زندگی شهید حسن طهرانی مقدم، پدر موشکی ایران می‌پردازد. از نکات جالب توجه درباره این فیلم، حضور همسر و فرزندان این شهید گرامی در مراسم نمایش «خط نورانی» بود.

الهام حیدری، همسر شهید طهرانی مقدم درباره چگونگی آغاز پروسه ساخت مستند «خط نورانی» گفت آقای فرجی دو سال پیش پیشنهاد ساخت مستند «خط نورانی» را مطرح کردند و سپس جلسه‌ای دو ساعته برای بررسی بیشتر محتوای این مستند برگزار شد و ایشان از اهداف و موضوعات مدنظر خود برای ساخت این مستند گفتند. در نهایت تصمیم بر آن شد که این مستند درباره زندگی شهید طهرانی مقدم ساخته شود.

حیدری در پاسخ به اینکه فیلم مستند درباره مشاهیر تا چه اندازه می‌تواند بر مخاطبان تاثیرگذار باشد؟ توضیح داد من فکر می‌کنم مستند چه درباره زندگی شهدا باشد، چه نباشد؛ یک فیلم زنده و دارای روح است که بسیار بر مخاطب تاثیر می‌گذارد. به نظرم فیلم مستند اگر روی موضوعی مشخص متمرکز باشد می‌تواند اهدافی که مدنظر کارگردان است را به خوبی به تماشاگران منتقل کند.

این همسر شهید تاکید کرد روح داشتن یکی از برگ‌های برنده فیلم‌های مستند است که در سایر ژانرهای سینمایی به ندرت مشاهده می کنیم.

حیدری درباره اینکه فیلم‌های مستندی که درباره شهدا ساخته شده‌اند تا چه اندازه بر جوانان این مرز و بوم تاثیرگذار هستند؟ پاسخ داد مستندهایی که درباره شهدا ساخته شده‌اند بسیار بر جوانان تاثیرگذار هستند و می‌توانند پیام‌های بسیار ارزشمندی را به مخاطبان و جوانان منتقل کنند، من به عنوان فردی که جوانان فعال در حوزه‌های مختلف را می‌بینیم تاثیر این دست فیلم‌ها را بر جوانان دیده ام.

وی در پاسخ به اینکه پیش‌تر با پیشنهاداتی برای ساخت فیلم مستند درباره شهید طهرانی مقدم رو به رو شده است یا خیر؟ توضیح داد برای ساخت مستند درباره شهید طهرانی مقدم بزرگواران بسیاری به ما مراجعه کردند اما متاسفانه خروجی چندان مطلوبی نداشته است، دلیل این اتفاق را نمی‌دانم اما در منزل ما به روی دوستان باز بود و خواستیم این اتفاق رخ دهد ولی نتیجه مثبتی نداشت. فیلم آقای فرجی خوشبختانه پروسه مطلوبی را طی کرد و نتیجه کار هم خوب بود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.