يكشنبه, 22 تير 1399
کد خبر: 12864
کارگردان فیلم «دل شکسته» عنوان کرد

من هیچگاه به موج «کمدی بفروش» تن نمی زنم

آوینی فیلم: کارگردان فیلم «دل شکسته» گفت: سینمای امروز ایران سوار موج مدگرایی است، متاسفانه یک موجی در سینما راه افتاده و همه سراغ ساخت آثار کمدی بفروش رفته اند، در چنین شرایطی همه می‌خواهند سوار بر این موج شوند و فیلمشان را در همین فضا بسازند، اما من هیچگاه نمی‌خواهم که تن به این موج دهم.

آوینی فیلم: علی روئین تن نویسنده و کارگردان سینما پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه سینما گفت: هنوز هیچ پروژه جدیدی را شروع نکرده‌ام، مدتهاست مشغول نوشتن فیلمنامه هستم، تا وقتی که به یک فیلمنامه قطعی و شرایط مطلوب نرسم ترجیح می‌دهم کار جدیدم را انتخاب نکنم.

وی درباره کم کاری خود در عرصه سینما افزود: من کلاً آدم کم کار و وسواسی هستم، اما اینکه ۱۰ سال از سینما دور بوده‌ام کمی فراتر از وسواسی بودن من است، بعد از اکران فیلم سینمایی «زمهریر» مشکلات فراوانی را در گیشه داشتم اما بعد از حل این مشکلات هم فضا برای حضورم در سینما مناسب نبود.

                    سینمای امروز ایران سوار موج مدگرایی شده است/همه سراغ ساخت آثار کمدی بفروش رفته‌اند

کارگردان فیلم «زمهریر» درباره وضعیت فعلی سینما تصریح کرد: سینمای امروز ایران سوار موج مدگرایی شده است، متاسفانه یک موجی در سینما راه افتاده و همه سراغ ساخت آثار کمدی بفروش رفته‌اند، در چنین شرایطی همه می‌خواهند سوار بر این موج شوند و فیلمشان را در همین فضا بسازند، اما من هیچگاه نمی‌خواهم که تن به این موج دهم.

وی درباره احتمال ساخت فیلمی کمدی اضافه کرد: واقعیت من به هیچ عنوان از کمدی‌های روز سینما خوشم نمی‌آید، اصلاً با آن‌ها ارتباط برقرار نکرده و نمی‌خندم، به همین واسطه خودم هم بلد نیستم از این جنس سینمای کمدی بسازم. دلم می‌خواهد کار خاص خودم را انجام دهم وقتی در سینما شما سعی می‌کنید کار خودتان را انجام دهید اتفاقاً کار برایتان سخت‌تر می‌شود.

این کارگردان سینما پیرامون دلیل عدم ساخت اثری همچون «دل‌ شکسته» اذعان کرد: فیلم سینمایی دل شکسته کاملاً با بدبختی ساخته شد، خود من دوست دارم دوباره فیلمی در قامت «دل‌ شکسته» بسازم، اما هیچکس دیگر از این دست آثار حمایت نمی‌کند. متاسفانه اگر بخواهید در سینمای امروز حرف متفاوتی را بزنید هیچکس ریسک تهیه و تولید اثر را بر عهده نمی‌گیرد.

                   https://banifilm.ir/app/uploads/2018/04/12-1024x685.jpg

وی در همین راستا افزود: در حال حاضر محکم و استوار در حال نگارش فیلمنامه هستم، قطعاً باز هم به سینما باز خواهم گشت و این دوری من به معنای خدافاظی از سینما نیست، من عاشق سینمای ملی هستم، همیشه سعی کرده ام که در فیلم هایم حرف‌های خود را بزنم، هیچوقت به سمت شعار نرفته و نخواهم رفت.

علی روئین تن ساخت فیلم را اتفاقی درونی برای یک کارگردان دانست و خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم در سینما صرفاً یک اپراتور بوده و پشت سر هم فیلم بسازم، دوست دارم اگر فیلمی می‌سازم دغدغه هایم در آن وجود داشته باشد، در حال حاضر فیلمنامه‌های بسیاری را آماده ساخت دارم و در نهایت دوست دارم فیلمی را بسازم که دلخواه من است.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.