يكشنبه, 11 خرداد 1399
کد خبر: 12830

علاقه علیرام نورایی برای ایفای نقش فرعون در سریال موسی(ع)

آوینی فیلم: علیرام نورایی این روزها فارغ از حضور در جلوی دوربین سریال «نفوذ» به جمع مجریان و دست‌اندرکاران برنامه «صبح بخیر ایران» پیوسته که به مناطق دیدنی ایران سفر می‌کند و این‌ بار به جای بازیگری، کار اجرا و حتی گزارشگری انجام می‌دهد.

آوینی فیلم: علیرام نورایی به تسنیم گفت: در حالی که این روزها جلوی جواد شمقدری‌ام و در سریال «نفوذ» نقش‌آفرینی می‌کنم اما به برنامه «صبح بخیر ایران» هم دعوت شدم که برایم جذاب و جالب بود قرار است به مناطق دورافتاده و بکر ایران بروم و با مردم صحبت کنم.

وی با اشاره به اینکه در اولین سفر به قشم رفتم و "صبح بخیر ایران" به من اجازه می‌دهد به مردمم بیشتر نزدیک شوم، تأکید کرد: وقتی با من تماس گرفتند و چنین پیشنهادی به من دادند برایم جذاب و قابل توجه بود؛ چون هم قرار بود دیدنی‌های ایران را معرفی کنم و هم به مکان‌های کمتر دیده و حتی محروم ایران بروم. از گویش‌ها و لهجه‌ها و آداب و رسوم و سنت‌های ایران بگویم تا حرف‌های شنیدنی که مردم آن مناطق برای ملت ایران خواهند داشت؛ همه اینها در بخش ایرانگردی "صبح بخیر ایران" اتفاق می‌افتد. در قدم اول به قشم رفتم و سفرهای دیگری هم دارم که صبح‌ها مردم شاهدش خواهند بود. او درباره حضور در سینما گفت: من خیلی منتظر پیشنهادی از سینما نیستم و مدت زیادی است عطایش را به لقایش بخشیده‌ام.

نورایی با اشاره به پخش دوباره "جابر بن حیان" از تلویزیون، تأکید کرد: پخش مجدد کارها از آی‌فیلم برای من خیلی جذاب است، زیرا این شبکه مخاطبان بین‌المللی دارد و باعث می‌شود که کارها در سطح جهان دیده شوند و این خیلی خوب است. بازخوردهای خوبی هم از کسانی که ایرانی نیستند به واسطه پخش کارها از شبکه‌های برون‌مرزی گرفته‌ام. من افتخار این را دارم که از طریق شبکه آی‌فیلم یا شبکه‌های برون‌مرزی مهمان خانه‌های غیرایرانی‌ها و مخاطبانی از دیگر نقاط دنیا باشم.

بازیگر سریال "مسافری از هند" با اشاره به اینکه سریال‌های تلویزیون باید به سمتی بروند که برای بیننده سوال ایجاد کنند و از عنصر پیچیدگی غافل نشوند، افزود: سریال‌ها نباید یک شکل شوند و قصه‌های تکراری داشته باشند؛ من همیشه قصه "سارق روح" را مثال می‌زنم که تا حدود زیادی براساس واقعیت‌های روز جامعه نوشته شد و پیچیدگی‌هایش مخاطب را درگیر خودش می‌کرد و حتی گاهی اوقات او را فریب می‌داد. سازنده و بازیگر این لحظه مخاطب را دوست دارند که بخش عمده‌ای از موقعیت‌های مجموعه تلویزیونی برای بیننده سوال ایجاد کند.

وی در پاسخ به این سؤال که بازی در سریال‌های امنیتی چه چالش‌هایی دارد، گفت: قطعاً کارهایی که به مسائل امنیتی کشور می‌پردازند دارای چالش‌های خاصی‌اند؛ به این دلیل که درباره موضوع این کارها حساسیت‌های زیادی در جامعه وجود دارد. بنابراین، عوامل این نوع از سریال‌ها باید با دقت بیشتری کارها را دنبال کنند. فکر می‌کنم من جزو معدود بازیگرانی‌ام که با این چالش‌ها درگیر شده‌ام. به نظرم اگر در سریالی اتفاقات روز جامعه و معضلات مردم بدون خودسانسوری مطرح شود، حتماً بینندگان با آن همراه می‌شوند. مخصوصاً در حوزه نگارش که قدم اول برای شکل گرفتن یک اثر هنری است، باید دقت زیادی داشته باشیم تا قصه‌ای جذاب نوشته شود.

نورایی در خصوص علاقه به بازی در نقش فرعون سریال "موسی(ع)" تصریح کرد: در جایی گفتم که قرار بود در سریال "مختارنامه" باشم که قسمت نشد اما در زمان حیات مرحوم سلحشور یکبار صحبت‌های اولیه‌ای شد که گوشه ذهنم دارم؛ بدم نمی‌آید فرعون سریال "موسی(ع)" باشم؛ نقش موسی(ع) را که به من نمی‌دهند و اصلاً به ظاهرم نمی‌خورد. آرزوی موفقیت دارم برای سه ابر سریال تلویزیون که در آستانه تولیدند؛ سریالهای "سلمان"، "موسی" و "ملک سلیمان".


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.