چهارشنبه, 22 مرداد 1399
کد خبر: 12704
زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در دوره سی و سوم مشخص شد

نمایشگاه کتاب در فروردین ماه ۹۹ آغاز به کار خواهد کرد

آوینی فیلم: مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به همزمانی برگزاری سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران با ماه مبارک رمضان این دوره از نمایشگاه زودتر از زمان معلوم هر سال آغاز به کار خواهد کرد. براساس تصمیم گیری‌های صورت گرفته نمایشگاه کتاب سال آتی ۲۵ یا ۲۶ فروردین ماه آغاز به کار خواهد کرد.

آوینی فیلم: احمد دهقانکار سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پیرامون انتخاب نهایی میزبان این دوره از نمایشگاه کتاب گفت: هنوز مکان اصلی برگزاری این دوره از نمایشگاه کتاب تهران مشخص نشده است، به این دلیل که از سوی شورای شهر صحبت‌هایی صورت گرفته که نمایشگاه‌های بزرگ باید برای برگزاری به خارج از شهر تهران منتقل شوند. 

وی در همین راستا ادامه داد: از سویی باید شرایط و نیازمندهای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران را هم در نظر گرفت، دو دلیل فوق باعث شده تا تصمیم گیری برای میزبان این دوره از نمایشگاه نیازمند تحلیل و بررسی بیشتری باشد. در حال حاضر شورای سیاست گذاری نمایشگاه کتاب تهران برای برگزاری دوره آتی جلسات مستمری را برای تعیین مکان اصلی ترتیب داده و به محض تصمیم نهایی میزبان دوره سی و سوم اعلام خواهد شد. 

               زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران مشخص شد////////////////

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره زمان مشخص شدن میزبان نمایشگاه کتاب تهران افزود: شورای سیاست گذاری امیدوار است که با توجه به جلسات فشرده ای که پیش رو دارد، میزبان نمایشگاه را حداکثر تا سه هفته آینده مشخص نماید. 

وی درباره زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در دوره سی و سوم تاکید کرد: نمایشگاه کتاب تهران مثل همیشه در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، اما اگر دقیق و به صورت روزشمار بخواهیم اعلام کنیم، باید بگویم که با توجه به همزمانی با ماه مبارک رمضان این دوره از نمایشگاه زودتر از زمان معلوم هر سال آغاز به کار خواهد کرد. براساس تصمیم گیری‌های صورت گرفته نمایشگاه کتاب سال آتی ۲۵ یا ۲۶ فروردین ماه آغاز به کار خواهد کرد.

این مسئول نمایشگاه کتاب تهران پیرامون تغییر در امکانات این دوره از نمایشگاه کتاب افزود: ما سال گذشته تمام تلاشمان را انجام دادیم تا امکانات موجود در نمایشگاه نه تنها برای ناشران بلکه برای عموم مردم به بهترین شکل در جهت خدمت رسانی به اهالی کتاب در نظر گرفته شود، سعی ما بر این بود که علاوه بر محیط داخلی نمایشگاه، محیط خارجی و راه های رسیدن به مکان برگزاری نسبت به سالهای پیش تسهیل شده و بهبود یابد. امسال نیز تمام سعی مسئولین برگزاری نمایشگاه در جهت ارتقا امکانات و خدمات رسانی به مخاطبان خواهد بود. 

وی درباره سعی مسئولین نمایشگاه در جهت تاثیر این رویداد فرهنگی در افزایش سرانه مطالعه کشور اضافه کرد: ما تلاشمان را خواهیم کرد که نمایشگاه کتاب تهران تنها به محیطی برای خرید کتاب مبدل نشود، در همین زمینه امسال فوق برنامه های فراوانی برای نمایشگاه لحاظ شده است، تلاش می کنیم تا بخش نمایشگاهی این رویداد تقویت شده و بسترهای مناسب جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مهیا شود. 

              زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران مشخص شد////////////////

دهقانکار پیرامون انتخاب شهر و یا کشور میهمان در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران اضافه کرد: در حال حاضر مهمترین بحث انتخاب محل برگزاری نمایشگاه است، به امید خدا بعد از تصمیم گیری در این مورد، انتخاب میهمان این دوره از نمایشگاه در دستور کار قرار خواهد گرفت. 

وی درباره رویکرد این دوره از نمایشگاه کتاب تهران تصریح کرد: طی سالهای گذشته اعلام شعار نمایشگاه در هفته های نزدیک به زمان برگزاری نمایشگاه اعلام شده است، امسال هم ترتیب به همان صورت است، منتها فراخوانی در جهت انتخاب شعار نمایشگاه داده شده و اسامی فراوانی برایمان ارسال شده که آن هم جلسات آتی مشخص خواهد شد. 

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران پیرامون مشکلات ایاب و ذهاب نمایشگاه کتاب تهران خاطرنشان کرد: همواره انتقاداتی درباره ایاب و ذهاب و مشکلات پارکینگ وجود داشته است و ما به این مسئله واقف هستیم، جلسات مشترک شهرداری تهران، شورای شهر تهران، راهنمایی و رانندگی و مسئولین نمایشگاه طی هفته آتی برگزار می شود تا ما بتوانیم در صورت برگزاری نمایشگاه در مصلی امام خمینی (ره) از پارکینگ این مجموعه برای مخاطبان استفاده نماییم. 

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.