دوشنبه, 13 مرداد 1399
کد خبر: 12654
وقتی مسائل داخلی با دشمنان خارج نشین در میان گذاشته می شود!

اشتباه «رضا میرکریمی» در گفتگو با شبکه معاند بی بی سی فارسی

آوینی فیلم: اخیرا تمایل همصحبتی سینماگران داخلی با رسانه های معاند به شکل عجیبی افزایش یافته و تقریبا در هر اتفاق داخلی شاهد ارتباط برخی از اهالی سینما با شبکه های ماهواره ای ضدایرانی هستیم. متاسفانه این اتفاق درباره «رضا میرکریمی»، فیلمساز مطرح کشور که سابقه دبیری جشنواره جهانی فجر و مدیریت خانه سینما را هم دارد، صورت یافت.
آوینی فیلم

همیشه صحبت بر این است که هر مشکل داخلی باید در درون آن خانواده و آن خانه حل شود و هیچ گاه بیگانه نمی تواند دلسوز باشد و ورود غریبه به مسائل داخلی در راستای اهداف منفعت طلبانه اوست. در این راستا بطور حتم ورود شبکه های ماهواره ای به مسائل مختلف جاری کشور اعم از مسائل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی در راستای اهداف ضدیت جویانه آنهاست.

به گزارش آوینی فیلم، در روزهای گذشته تنش اتفاقات سینمایی کشور با توقیف فیلم خانه پدری و نامه اعتراضی سینماگران که از آن به عنوان واکنش سیاسی یاد می شود، جو متفاوتی را ایجاد کرد و در این زمینه برخی از سینماگران آگاهانه یا ناآگاهانه در دام شبکه های ماهواره ای معاند قرار گرفتند و طی تماس تصویری با این شبکه ها، دردل های فرهنگی را با رسانه هایی که بارها اهداف شوم سیاسی خود را علیه منافع ایران نشان دادند، در میان گذاشتند. سینماگرانی همچون «مصطفی آل احمد» که مستند «نویسنده بودن» را در گروه هنر و تجربه اکران کرد و «ناصر صفاریان»، مستندسازی که هم اینک مجری نمایش فیلم در کانون فیلم خانه سینما است، از جمله سینماگرانی بودند که با شبکه های معاند «بی بی سی فارسی» و «ایران اینترنشنال» گفتگو کردند و نسبت به مسائل سینمایی ایران اعتراض خود را مطرح کردند.

اما نکته شگفت انگیز هم کلامی «رضا میرکریمی» با شبکه معاند بی بی سی فارسی است و این سینماگر به شکلی آگاهانه در تماس با خبرنگار این رسانه ی تحت کنترل ملکه انگلیس، درباره وضعیت سینمای ایران و آخرین ساخته اش گفتگوی نسبتا کاملی صورت داد. دبیر اسبق جشنواره جهانی فجر که تجربه مدیریت خانه سینما را هم دارد، در حالی به بهانه کسب 2 جایزه فیلم «قصر شیرین» از جشنواره فیلم آنتالیا با این رسانه معاند گفتگو کرد که سیاست های مغرضانه بی بی سی فارسی بر همگان مشهود است و انتظار می رفت سینماگری که در آثارش نسبت به مسائل انسانی دغدغه مند نشان داده در این خصوص موضع متفاوتی را اتخاذ کند.

به گزارش آوینی فیلم، هر چند گرایش سینماگران ایرانی برای انعکاس مشکلات در رسانه های خارج نشین، می تواند به دلیل عدم موفقیت رسانه های داخلی و به خصوص برنامه های فراگیر تلویزیون و تنها برنامه سینمایی اش در جذب طیف های مختلف فیلمسازان باشد، اما این مساله نمی تواند اشتباه صورت یافته از سوی این سینماگران را برای ارتباط با شبکه های معاند توجیه کند. امید می رود سینماگران ایرانی با درک و فهم بیشتر رسانه ای از هرگونه ارتباط با شبکه هایی که تنها هدفشان براندازی و ایجاد اختلاف در داخل ایران است، دوری کنند و مشکلات داخلی را با دشمنان خارجی مطرح ننمایند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.