جمعه, 9 خرداد 1399
کد خبر: 12641
عرضه ۲۲۰ کتاب کودک ایرانی در نمایشگاه شانگهای

چین میزبان کتاب های کودک ایرانی شد

آوینی فیلم: بزرگترین آژانس ادبی چین ۲۲۰ عنوان کتاب کودک ایرانی را در نمایشگاه شانگهای چین معرفی خواهد کرد.

آوینی فیلم: نمایشگاه کتاب شانگهای چین یکی از نمایشگاههای تخصصی مهم کتاب کودک و نوجوان در جهان است که فعالیت خود را از سال ۲۰۱۳ شروع کرده است و امسال هفتمین دوره برگزاری اش را تجربه خواهد کرد.

این نمایشگاه که توسط مرکز تبلیغات و انتشارات شانگهای، گروه انتشاراتی آموزش و رسانه چین و گروه انتشاراتی مطبوعات و انتشارات چین و با مشارکت نمایشگاه کتاب بولونیای ایتالیا  در محل مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی شانگهایی در مساحت ۲۵۰۰۰ مترمربع برگزار می شود، سال گذشته پذیرای نزدیک به ۴۰۰ ناشر و آژانس ادبی از کشور چین و ۲۵ کشور خارجی بود و بیش از ۳۴۰۰۰ بازدید کننده تجاری از آن بازدید کردند.

نمایشگاه شانگهای بعد از نمایشگاه های تخصصی کتاب کودک و نوجوان بولونیا و شارجه ،مهمترین محل تجمع و دیدار ناشران،نویسندگان،تصویرگران و آژانس های ادبی  فعال در موضوع کودک و نوجوان برای مبادلات کپی رایت کتاب های کودک می باشد. در این نمایشگاه علاوه از نمایش و معرفی کتاب، مبادلات کپی رایت و دیگر همکاری های مشترک، جوایز ادبی مختلف و انواع نشست های تخصصی و همایش های بین المللی اجرا می شود.

آژانس ادبی رایتول،بزرگترین آژانس ادبی در چین، به نمایندگی از آژانس ادبی پل درایران قرار است ۲۲۰ عنوان از کتاب های ایرانی در موضوع کودک و نوجوان را در این نمایشگاه معرفی کند.

مجموعه کتاب های شکرستان انتشارات سوره مهر-مجموعه کتاب های قصه های دوستی از انتشارات محراب قلم- مجموعه کتاب های قصه های گوگولی، قصه های گیلی گیلی  از انتشارات مدرسه، قصه های خوب برای بچه های خوب از انتشارات امیرکبیر، مجموعه کتابهای قصههای تصویری رومی از انتشارات زنبور، مجموعه کتابهای اورگامی از انتشارات نغمه نواندیش، مجموعه کتاب‌های شاهنامه، گروه پنج به اضافه یک و افسانه سه دخترون از انتشارات افق، مجموعه کتابهای مشاهیر خندان و کارآگاه پوری از انتشارات مبتکران، مجموعه کتابهای ماجراهای ماهی طلایی از انتشارات ساز و کار، مجموعه کتابهای خانه شیروانی، ماجراهای مهتاب و ماجراهای موش کوچولو از انتشارات نردبان از جمله کتاب های ایرانی خواهند بود که در نمایشگاه شانگهای عرضه و معرفی خواهند شد.

همچنین کتاب هایی از نویسندگان مطرح ایرانی از جمله مصطفی رحماندوست، مژگان بابا مرندی، فریبا کلهر، محمدرضا شمس، ابراهیم حسن بیگی و... و ناشران دیگر ایرانی از جمله انتشارات پرتقال، نوید شاهد، جمکران و... در این نمایشگاه در معرض معرفی قرار خواهند گرفت.

منبع: مهر

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.