شنبه, 29 شهريور 1399
کد خبر: 12594
کارگردان «گیله وا» درخصوص فیلمنامه این سریال تصریح کرد

در مدت سه سال حدود ۵۰ کتاب در این زمینه مطالعه کردم

آوینی فیلم: کارگردان گیله وا از سختی های ساخت سریال و چگونگی انتخاب نقش میرزا کوچک خان صحبت کرد.

آوینی فیلم: اردلان عاشوری نویسنده و کارگردان سریال «گیله وا»گفت: سال ۹۰ کتاب «قحطی بزرگ» محمد قلی مجد را می‌خواندم که روایتگر بخش‌های حساس و مهم از تاریخ معاصر کشور است و  قابلیت قصه دراماتیک را داشت از این رو شروع به تحقیق و پژوهش کردم و در مدت سه سال حدود ۵۰ کتاب در این زمینه مطالعه کردم وفیلمنامه را نوشتم.البته زمان شروع کار حسین تراب نژاد بازنویسی نهایی روی فیلمنامه داشت.

گیله وا

وی افزود:این سریال قرار است زندگی مردم و دلبستگی یک جوان را نمایش دهد که این عشق در بستر اتفاقاتی مثل جنبش جنگل و قیام میرزا کوچک خان جنگلی و قحطی رخ می‌دهد، اما قرار نیست بستر اصلی سریال این مسائل تاریخی باشد.

کارگردان این اثر توضیح داد: تولید کار تاریخی سختی خاص خود را دارد و بیشتر لوکیشن‌های ما خارجی بود و درطبیعت تصویربرداری داشتیم، اما با داشتن گروه همدل و همراه ساخت سریال «گیله وا» به سرانجام رسید.

عاشوری عنوان کرد: تصویربرداری «گیله‌وا» در۹۰ جلسه انجام شده،واقعیت این است که «گیله‌وا» از همان ابتدا در ۷ قسمت نوشته و ساخته شد البته در زمان ساخت صحبت‌هایی شد که سریال را به ۱۳ تا ۲۶ قسمت برسانیم، اما قبول نکردم چراکه فیلمنامه را در ۷ قسمت نوشته بودم وکیفیت کار پایین می‌آمد.

این کارگردان پیرامون انتخاب بازیگران عنوان کرد:از ابتدا می‌خواستیم از بازیگران صبور و با تجربه به دور از حاشیه استفاده کنیم که قبول کنند سه ماه از تهران دور باشند و خوشحال هستیم که بهترین‌ها در این سریال حضور پیدا کردند تا بتوانیم برهه‌ای تاریخی از تاریخ کشورمان را همراه با عاشقانه‌ای زیبا روایت کنیم.

گیله وا

عاشوری پیرامون انتخاب بازیگر برای نقش میرزا کوچک خان در «گیله وا» اظهار کرد:بهروز شعیبی که نقش میرزا کوچک خان جنگلی را بازی می‌کند، اولین انتخاب ما برای نقش بودند چراکه محبوب و با تجربه هستند، اما موضوع داستان این سریال تشریح زندگی این قهرمان ملی نیست و فقط در هفت سکانس بازی دارد. اما این سکانس‌ها، سکانس‌های مهمی است، چراکه عملا رهبریت این موضوع در شمال کشور با میرزا کوچک خان بوده و کاراکتر‌های سریال زیر پرچم میرزا مقابل انگلیسی‌ها ایستاده و مقابله می‌کنند.

و‌ی ادامه داد: در بیشتر کار‌ها بیشتر اقتدار میرزا کوچک خان جنگلی به تصویر کشیده شده است و ما در کتاب تاریخ انقلاب جنگل (به روایت شاهدان عینی) تألیف محمد علی گیلک و کتاب سردار جنگل نوشته ابراهیم فخرایی می‌خوانیم که میرزا محجوب و خجالتی بودند از این رو خواستیم در سریال «گیله وا» به این وجه از شخصیت میرزا کوچک خان جنگلی بپردازیم و به واقعیت نزدیک شویم.

عاشوری پیرامون زمان پخش سریال خاطر نشان کرد: پخش سریال مدتی به تاخیر افتاد، اما این روز‌ها در بهترین زمان در حال پخش است و بازخورد‌های خوبی در این چندروز از مخاطبان و دوستان دریافت کردم. امیدوارم توانسته باشیم بخشی از تاریخ را برای علاقه مندان به تصویر بکشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.