دوشنبه, 31 شهريور 1399
کد خبر: 12556
معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی تصریح کرد

۱۵۰هزار زائر افغانستانی و پاکستانی میهمان امام رضا(ع) شدند

آوینی فیلم: سئول ستاد دهه آخر صفر معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با ایام دهه پایانی ماه صفر، ۸۰ هزار زائر پاکستانی و ۴۰ هزار زائر افغانستانی در زائرشهر رضوی اسکان داده شدند.

آوینی فیلم: مسعود مجردی مسئول ستاد دهه آخر صفر معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی با اشاره به کیفیت ارایه خدمات به زائران افغانستانی و پاکستانی گفت: ۸۰ هزار زائر پاکستانی ایام پایانی ماه صفر در زائر شهر رضوی اسکان داده شدند.

وی علاوه بر اسکان و تأمین وعده‌های غذایی، ارائه خدمات حمل و نقل، برنامه‌های عزاداری و تحویل بسته‎های فرهنگی را از دیگر خدمات آستان قدس رضوی به این زائران معرفی کرد.

مسئول ستاد دهه آخر صفر معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته با سفارت و کنسولگری پاکستان، ۸۰ هزار زائر پاکستانی محروم از سه روز خدمات آستان قدس رضوی در زائرشهر بهره‌مند شدند و حدود ۳۰ هزار زائر متمکن پاکستانی خودشان برای اسکان و زیارت در مشهد اقدام کردند.

وی گفت: ۷۰ درصد از زائران محروم پاکستانی در شمار زائران زیارت‌اولی مشهد هستند و از این منظر خدمت‌رسانی به آنان همسو با برنامه‌های آستان قدس رضوی در جهت خدمت به محرومان و مستضعفان است.

مجردی اظهار کرد: روحانیون اردو زبان در زائر شهر مستقر شدند و اجرای برنامه‌های فرهنگی مرتبط با اردو زبانان از جمله تشکیل حلقه‌های معرفت و اقامه نماز جماعت برای زائران پاکستانی را برعهده دارند.

وی با برشمردن دیگر برنامه‌های ترتیب داده شده برای زائران پاکستانی، اظهار کرد: روزانه سه نوبت با سرویس‌های حمل و نقل در نظر گرفته شده برای این زائران، به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند و معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس هم برای آن‌ها در صحن غدیر برنامه‌های ویژه عزاداری و فرهنگی ترتیب داده است.

وی پیرامون حضور ۴۰ هزار زائر افغانستانی در زائر شهر رضوی هم ابراز کرد: آستان قدس رضوی در موکب خود در مرز دوغارون با یک وعده غذای متبرک، میان وعده و برنامه‌های فرهنگی و خدمات بهداشتی و درمانی از زائران افغانستانی پذیرایی می‌کند.

مسئول ستاد دهه آخر صفر معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی به این ۴۰ هزار زائران افغانستانی تقریبا خدماتی مشابه زائران پاکستانی ارائه می‌دهد.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.