چهارشنبه, 7 خرداد 1399
کد خبر: 12544
گفتگوی آوینی فیلم با سوگل طهماسبی درباره وجود مافیا در انتخاب بازیگران

روزی در سینما هم اتفاق خوبی برایم خواهد افتاد

آوینی فیلم: گاهی به عوامل آثار سینمایی نگاه که می کنیم، نام های تکراری به چشم می خورد و بعضی از نامها نیز به دلیل دور بودن از فضاهای خاص هنری یا شاید به دلیل وجود اعتقاداتی مغایر با سینمای غالب، شانسی در گزینه انتخاب ها ندارند. دلیلش هر چه باشد اتفاقی غیرحرفه ای با نگاهی لجوجانه است. «سوگل طهماسبی» که با آوینی فیلم به گفتگو نشست می تواند یکی از قربانیان این سینمای غریب باشد، هر چند خودش علاقه ای برای ورود به حاشیه ها ندارد.
آوینی فیلم

سوگل طهماسبی بازیگر آثار تلویزیونی در گفتگو با آوینی فیلم درباره فعالیتهای آتی اش گفت: چند سریال جدید به من پیشنهاد شده که هنوز در آن بازی ام شروع نشده است مثل سریال «بیگانه ای با من است» کار آقای احمد امینی. این سریال قصه متفاوتی دارد و کمی نقشم با کارهای قبلی فرق دارد چون داستان در دهه 70 می گذرد و با توجه به قصه و حال و هوای آن سالها، کاراکترها هم چه به لحاظ طراحی لباس و استایل بازیگری و چه شخصیت پردازی ها فضای متفاوتی دارند.

سوگل طهماسبی درباره دلیل انتخاب نقشهای مثبت و میزان تمایلش برای بازی در نقشهای منفی، به آوینی فیلم گفت: فکر می کنم مخاطبان بیشتر به نقشهای مثبت علاقه نشان می دهند و تا به حال هم من را با نقش مثبت دیده اند. کارگردان ها هم پیشنهاد بازی در نقشهای مثبت به من می دهند. البته یکی از کارهایی که قرار است بازی کنم و قرارداد بسته ام، نقش منفی است.

سوگل طهماسبی

بازیگر سریال «گاندو» درباره واکنش مخاطبان نسبت به بازی اش در نقش منفی گفت: به هر حال یک بازیگر باید بتواند نقشهای مختلف را تجربه کند. این یک کار حرفه ای است که بازیگر باید بتواند نقش های متفاوتی را بازی کند. برای من هم جالب است تا بتوانم نقش های مثبت یا منفی را داشته باشم. بازیگری یک کار تخصصی است و هر نقش می تواند ابعاد جدیدی برای بازیگر ایجاد کند. فکر می کنم مخاطبان هم شرایط حرفه ای بازیگری را درک می کنند و عکس العمل خاصی برای بازی منفی بازیگری که قبلا نقش مثبت بازی کرده، نخواهند داشت.

سوگل طهماسبی در پاسخ به دلیل کم کاری در سینما و ارتباطش با نگاه مذهبی وی، گفت: قبلا فیلم سینمایی «بچه گرگ های دره سیب» به کارگردانی فریدون نجفی را بازی کردم که اکران نشد. چند سال پیش در فیلم «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» آقای روح الله حجازی بازی کردم که چند سکانس بازی ام درآورده شد و فقط یک سکانس از بازی ام مانده است. البته فکر می کنم هر کارگردانی حق دارد بازیگران مورد نظر خود را انتخاب کند و من هم اعتراضی ندارم و صبر می کنم تا شرایط حضورم در سینما فراهم شود.

سوگل طهماسبی

این بازیگر بی حاشیه در ادامه به آوینی فیلم گفت: روزی آن اتفاق سینمایی برای من هم خواهد افتاد. حالا ممکن است پنج سال دیگر باشد یا امسال باشد. البته نه تنها در ایران بلکه در همه جای دنیا مافیا وجود دارد و کسی نمی تواند منکر آن شود. وقتی وودی آلن یا اسکورسیزی کار می سازد هم بازیگران مورد علاقه خودشان را می آورند. من خیلی دوست ندارم درباره نسبت سینماگران ایرانی با شرایط اعتقادی امثال من صحبت کنم و اصلا نمی خواهم وارد حاشیه ها شوم.

سوگل طهماسبی ادامه داد: می دانم همانطور که در تلویزیون اتفاقات خوبی برایم افتاد، روزی در سینما هم اتفاق خوبی برایم خواهد افتاد. عجله ای ندارم و شاید نقشی را در 40 سالگی بازی کنم که الان نتوانم آن را بازی کنم.

سوگل طهماسبی

این بازیگر آثار تلویزیونی درباره حضورش در مراسم پیاده روی اربعین حسینی گفت: من دو سال پیش سعادت حضور در مراسم پیاده روی اربعین را پیدا کردم که اتفاق ویژه ای برای هر انسانی است و برای من هم شرایط ویژه ای را رقم زد و امیدوارم که باز هم این سعادت برای من و دیگران پیش بیاید چرا که اجتماع بزرگی از انسانهای ارادتمند است.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.