دوشنبه, 23 تير 1399
کد خبر: 12498
رسول صدرعاملی کارگردان پیشکسوت سینمای ایران گفت

عباس کیارستمی از جعفر پناهی حرص می خورد

آوینی فیلم: رسول صدرعاملی، کارگردان پیشکسوت سینمای ایران که این روزها فیلم «سال دوم دانشکده من» را در اکران دارد، طی یک گفتگو به نکات جالبی اشاره کرد از جمله سیاسی بودن فیلمسازی چون «جعفر پناهی» و تفاوت دیدگاهش با عباس کیارستمی و نیز نحوه پوشش بازیگران در آشفته بازار «اکران های مردمی»!
آوینی فیلم

 رسول صدرعاملی، کارگردان پیشکسوت سینمای ایران که این روزها فیلم «سال دوم دانشکده من» را در اکران دارد، در گفتگوی اخیرش با مجله 24 به نکاتی اشاره کرد از جمله سیاسی بودن فیلمسازی چون «جعفر پناهی» و تفاوت دیدگاهش با عباس کیارستمی. صدرعاملی در این خصوص گفت: «عباس کیارستمی هرگز یک قدم به راست یا چپ نچرخید و از مسیر خودش خارج نشد. هنر او هم هیچ وقت این نبود که درباره یک موضوع تابو یا خط قرمز ملتهب صحبت کند. برای همین هم از جعفر پناهی به طور جدی حرص می خورد. برای این که به او می گفت که تو فیلم خودت را بساز و کارت را بکن و به سیاست کاری نداشته باش.»

کارگردان فیلم «دختری با کفش های کتانی» در بخشی دیگر از گفته هایش به انتقاد از طرز فکر فیلمسازان جوان امروزی پرداخت و گفت: «فیلمسازهای زمان ما دنبال عدد و رقم فروش نبودند و پوز دیگری را نمی خواستند بزنند. الان فیلمساز جوانی که به دفتر ما می آید کمی که با هم صمیمی می شویم زود می گوید می خواهد پوز شهرام مکری، سعید روستایی و... را بزند و تنها ملاک شان هم در این پوززنی فروش و پول است. من سعی می کنم به او بفهمانم که نباید به این ماجراها آلوده شوند و باید سرشان را زیر بیندازند و فیلم شان را بسازند. امروز در سینمای ما هر شب شاهد انواع و اقسام رکورد شکنی ها هستیم. رکورد فروش در سانس اول، رکورد فروش در سانس دوم، روز سوم اکران، اولین فیلم بهمان و... آیا به این فکر می کنیم که این شوآف ها از کجا می آید و ضرورت شان چیست؟»

به گزارش آوینی فیلم، همچنین کارگردان «من ترانه ۱۵ سال دارم» به هیاهوی رونمایی از فیلم ها در مراسم های خصوصی اشاره کرد و طعنه ای هم به شکل متفاوت پوشش «بهنوش طباطبایی» در اکران های مردمی فیلم «ماجرای نیمروز: رد خون» زد و گفت: «بازیگر زن فیلم شما امروز در اکران مردمی در مشهد با یک یک سر و ظاهر است و فردا شب در تهران با سر و ظاهری 90 درجه متفاوت. خود این نمایش در نمایش برای من حیرت انگیز است.»

وی افزود: «زمان ما مراسم افتتاح فیلم ها یک نمایش ساده با حضور عوامل فیلم، خانواده هایشان، خبرنگاران و روزنامه نگاران بدون هیچ بازتاب جنجالی و حاشیه های آن چنانی در رسانه ها بود.»


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.