دوشنبه, 5 خرداد 1399
کد خبر: 12474
فرزند رسول خادم روز آخر زندگی حضرت ابوالفضل (ع) را به موسیقی درمی آورد

علمدار کربلا به روایت فرزند قهرمان کشتی

آوینی فیلم: پوئم سمفونی علمدار به آهنگسازی «پوريا خادم»؛ فرزند رسول خادم قهرمان اسبق کشتی جهان و اجرای ارکستر سمفونيک آذربايجان و رهبری رئوف عبداالله‌اف به زودی منتشر می‌شود.

آوینی فیلم: پوئم سمفونی علمدار در سال ١٣٩٤ توسط ارکستر سمفونيک آذربايجان به رهبری رئوف عبداالله‌اف در سالن فيلارمونی دولتی باکو در شب عاشورا به روی صحنه رفت و ضبط شد. اين پوئم سمفونی در اربعین همان سال نیز توسط ارکستر سمفونيک تهران به رهبری علی رهبری دو شب در تالار وحدت به اجرا در آمد.
«پوريا خادم»، آهنگساز این اثر سابقه‌ی انتشار پوئم سمفونی تختی به رهبری علی رهبری و اجرای ارکستر فيلارمونیک پراگ در کارنامه دارد. اين آهنگساز و پيانيست ٢٠ ساله به تازگی قطعه‌ی ميکروتنال آريوبرزن را منتشر کرده است.

پوریا خادم

به گزارش موسیقی ما، پوریا خادم در رابطه با جزئیات این اثر می‌گوید: علمدار اثری معاصر است که روايتگر روز آخر زندگی عباس ابن‌علی است و از ١٠ قسمت به هم پیوسته تشکیل شده است: ماهِ ميان، آبِ ممنوعه، دشت سوزان، در راه فرات، شرمِ آب، نبرد، عَلَمْ بر خاک، مرثيه، شروه خوانی، سپاه بی‌سردار. همچنین این اثر ضبط اجرای زنده باکو به رهبری رئوف عبدالله‌اف است که کاوه عابدین میکس و مستر آن را انجام داده است.
آلبوم علمدار به تهيه کنندگی موسسه فرهنگی و هنری خادمين علی ابن ابی طالب در در پلتفرم‌های داخلی و خارجی به شکل دیجیتال به انتشار می‌رسد. به گزارش آوینی فیلم، پوریا خادم از پنج سالگی نواختن پیانو را آغاز کرد و در 12 سالگی در کشور رومانی در گروه کنسرت اجرا داشت. او گفته بود پدرش نگذاشت کشتی گیر شود. خانواده «خادم» در سطح کشتی جهان کاملا شناخته شده هستند و از «محمد خادم» پدر تا پسران امیررضا و رسول خادم صاحب عنوان هستند. پسران خادم بعد از کشتی وارد دنیای سیاست شدند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.