يكشنبه, 6 بهمن 1398
کد خبر: 12466
عضو هیئت مدیره خانه تئاتر تصریح کرد

خانه تئاتر به عنوان یک صنف کنار گذاشته شده است!

آوینی فیلم: عضو هیات مدیره خانه تئاتر گفت: دستورالعمل اجرای آثار نمایشی مشکلاتی دارد و واکنش ما نسبت به همان مشکلات است، اما مهمترین مسئله‌ای که خانه تئاتر نسبت به آن موضع دارد این است که چرا خانه تئاتر به عنوان یک صنف کنار گذاشته شده است.

آوینی فیلم: اصغر همت عضو هیئت مدیره خانه تئاتر پیرامون دستورالعمل تازه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اعطای مجوز تولید و اجرای تئاتر گفت: ما یعنی «خانه تئاتر» بیانیه خود نسبت به این دستور العمل را داده‌ایم، من هم بنا به همین بیانیه واکنشی همسو با خانه تئاتر نسبت به این دستورالعمل دارم. 

وی در همین راستا ادامه داد: خانه تئاتر دیروز بیانیه رسمی و قاطعانه خود نسبت به این دستورالعمل را صادر کرده و امروز جلسه ای فوری برای پیگیری و رفع مشکلات بوجود آمده پیرامون این دستورالعمل، بحث طولانی خواهیم داشت.

عضو هیات مدیره خانه تئاتر دستورالعمل اجرای آثار نمایشی را دارای مشکلات خواند و اظهار کرد: به طبع آن دستورالعمل مشکلاتی دارد و واکنش ما نسبت به همان مشکلات است، اما مهمترین مسئله‌ای که خانه تئاتر نسبت به آن مسئله دارد این است که چرا خانه تئاتر به عنوان یک صنف کنار گذاشته شده است.

وی در همین راستا ادامه داد: ما قرار نیست به تنهایی نسبت به اتفاقی صحبت کنیم، اما تمام تلاش شخص من و تمامی اهالی پرتعداد خانه تئاتر احقاق حق هنرمندان عرصه نمایش است. 

همت با نقد به عملکرد افراد غیر تئاتری در تصمیم گیری‌های مهم این هنر خاطرنشان کرد: این اتفاقات همواره رخ داده است، ما سعی می‌کنیم در برابر جریاناتی که خارج از تئاتر و بدون دانش در این هنر تصمیم گیری می‌کنند مقاومت کنیم، اما این مقاومت وقتی نتیجه می‌دهد که همه اهالی تئاتر یک دل و هم‌صدا کنار یکدیگر بایستند. 

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.