يكشنبه, 6 بهمن 1398
کد خبر: 12464

دیدار تاریخی مقام معظم رهبری از شبه قاره هند کتاب شد

آوینی فیلم: کتاب «سفیر صبح» به قلم سید علیرضا طباطبایی برگرفته از دیدار تاریخی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) از شبه قاره هند با همکاری وابستگی فرهنگی ایران در بمبئی و با حمایت و پشتیبانی وابستگی فرهنگی ایران در مومبای چاپ و منتشر شد.

آوینی فیلم: کتاب «سفیر صبح» به واکاوی دیدار تاریخی معظم له اختصاص دارد و به زبان فارسی و دارای دو فصل با عناوین روایت دیدار و تحلیل سیاسی و فرهنگی است. در مقدمه کتاب آمده است: «چهره واقعی دین مبین اسلام و سیمای درخشان انقلاب اسلامی ایران به فرا سوی مرزها یکی از بایسته‌های نظام مقدس اسلامی بوده و هست. این امر از روزهای نخستین انقلاب اسلامی توسط بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) مورد اهتمام قرار گرفت و با تأسی از پیامبر اعظم(ص) هیأت‌های گوناگونی به شرق و غرب دنیا اعزام شدند.»

نویسنده با اشاره به سفر تاریخی و مهم رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی ادامه می‌دهد: دیدار تاریخی معظم له از شبه قاره از ماندگارترین سفرهای خارجی رهبر معظم انقلاب اسلامی است و از جهات گوناگون منحصر به فرد ارزیابی می‌شود که دستاوردهای با برکتی برای جمهوری اسلامی و دنیای اسلام به ارمغان آورده است.

مؤلف کتاب بیان می‌کند: انقلاب اسلامی ایران صبح صادق بود و فجر راستین که در شراره‌های آتش شقاوت، تشنگان را خنکای جام عدالت نوشاند و در سوز سرمای بیداد به فسردگان، گرمای حیات بخش موهبت کرد و خون هر شهید نوری شد در ملکوت این سرزمین و این نورها در ازدحامی بس شور انگیز به ناگاه به انفجار رسیدند و اینگونه بود که انقلاب ما انفجار نور شد. پرتوی درخشان از این نور بر سرزمین هزار ادیان تابید و برگ زرینی از سطور پر افتخار تاریخ انقلاب اسلامی ایران در آن سامان ورق خورد. واکاوی دیدار تاریخی مقام معظم رهبری(حفظ الله) از کشور هند، یافتن گنجی نهان است که گویی سال‌ها مهری بر آن بوده است. دیداری که پس از چهل سال، تازگی و طراوت شگرفی دارد و خود، بیانیه‌ای از گام نخست انقلاب اسلامی بوده است.

در فصل نخست این کتاب، مؤلف به روایت دیدار تاریخی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) از شبه قاره هند می‌پردازد. نویسنده کتاب به سفرهای رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی به شهرهای بمبئی، پونا، دهلی، حیدرآباد، بنگلور، علیپور و کشمیر اشاره دارد و تمامی سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها و فعالیت‌های ایشان را به رشته تحریر در می‌آورد. این فصل شامل هشت گفتار است.

در فصل دوم هم، به تحلیل سیاسی و فرهنگی سفر رهبر انقلاب اسلامی به شبه قاره اختصاص دارد. در پایان کتاب نیز، تصاویری از سفر تاریخی در شهرهای مختلف به چاپ رسیده است که برای علاقه‌مندان بسیار جالب خواهد بود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.