چهارشنبه, 2 مهر 1399
کد خبر: 12447

اعلام بی خبری خانه سینما در طراحی شکل رسمی پوشش بازیگران!

آوینی فیلم: خانه سینما که همچنان معلوم نیست بودجه های دریافتی خود از سازمان سینمایی را چگونه خرج می کند؛ در اقدامی ویژه با انتشار بیانیه‌ای عجیب، نسبت به تهیه دستورالعمل طراحی پوشش رسمی ‌هنرمندان، اعلام بی‌خبری کرد و همکاری خود در تهیه این دستورالعمل را تکذیب نمود.

آوینی فیلم: خانه سینما در بیانیه خود با ادعای اینکه هیئت‌ مدیره خانه سینما نسبت به رعایت شئون جامعه دغدغه دارد، آورده: «اما اینکه به جای پیگیری مسائل معیشتی، موارد رفاهی، بیمه تأمین اجتماعی و تکمیلی، بیمه بیکاری و از کار افتادگی و...، طراحی لباس رسمی‌ برای حضور سینماگران در مجامع را در رئوس برنامه‌های خود قرار دهد، نه از جانب خانه سینما و نه از جانب اعضای آن پذیرفتنی نیست.»

ادعای پیگیری مسائل معیشتی و رفاهی و... از سوی خانه سینما در حالی است که بسیاری از اعضای این تشکل، نسبت به رفتارهای سیاسی و جناحی و کارنامه هیئت‌مدیره دارای انتقادهای جدی هستند! روز ۲۳ مهر، حجت‌الاسلام احمد سالک نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم گفت: فارغ از وزیر ارشاد ما به نماینده صداوسیما در مجلس هم تذکر دادیم که (در زمینه نوع پوشش هنرمندان در مراسم رسمی) باید اقدام جدی انجام دهند. حتماً وزیر ارشاد که مسئول مستقیم کنترل این مسائل هستند باید مورد سؤال جدی قرار بگیرند.
مسعود نجفی مدیر روابط عمومی ‌سازمان سینمایی در برنامه صبحگاهی شبکه سه در روز ۲۴ مهر اعلام کرد که در حال تهیه دستورالعملی هستیم تا چهره‌های هنری و ورزشی که در برنامه‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند اصول و چارچوب‌ها را رعایت کنند و این دستورها تا هفته آینده نهایی خواهد شد.

منبع: سینماپرس

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.