دوشنبه, 5 خرداد 1399
کد خبر: 12422
تکمیل فیلم پرحاشیه و پرهزینه ی اسی نیک نژاد و پرسش هایی که باقی است

«لاله» به «فجر» می رسد

آوینی فیلم: مدیرعامل جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی درصدد تکمیل فیلم پرحاشیه و پرهزینه «لاله» برای رسیدن به جشنواره فجر است. این که چنین فیلمی با آن هزینه ها چه کمکی می تواند به ایران و سینمای امروزش داشته باشد و چه کیفیتی دارد، نکته ای قابل نقد است.

آوینی فیلم: محمد حمیدی‌ مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در نشست رسانه ای صبح امروز گفت: ما اولویت های موضوعی داریم و می‌توانید این موضوعات را در شیوه‌نامه ببینید. قطعا نگاه به ارزش‌های اسلامی ایرانی برای ما مهم و در اولویت‌های اصلی است. در مرکز با انبوهی از طرح های تلویزیونی مواجهه می شویم اگر طرح های خوبی در حوزه مفاهیم دینی باشد استقبال می‌کنیم. اولویت‌ها در پنج بند است.

مرکز گسترش مستند

حمیدی مقدم درباره تکمیل پروژه ساخت فیلم پرحاشیه «لاله» گفت: وضعیت لاله از سال ۹۷ با تصویب هیأت امنا، با تعیین مدیر پروژه و با حل اختلاف قرار شد تولید آن از سر گرفته شود و با توجه به اینکه یک سرمایه از دست رفته داشتیم باید در دوره جدید این سرمایه را احیا می کردیم در چنین استراتژی تولید لاله شروع شد و با برنامه‌ریزی در سال ۹۸ جلسات متعدد شکل گرفت، تولید جدید شاید هزینه‌ها را افزایش می‌داد اما دوباره یک تیم با تهیه‌کنندگی تورج منصوری به وجود آمد و چند روز پیش فیلمبرداری بخش‌های منقطع این پروژه، انجام شد و حالا در مرحله تدوین قرار دارد و امیدوارم در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد.

وی افزود: از امسال با هماهنگی و یک ارتباط ویژه یا تلویزیون، شاید به یک برنامه برسیم که نمایش فیلم‌های مستند به‌صورت جدی‌تر در تلویزیون دنبال شود. ورود مستندها در درگاه وی‌اودی هم از دیگر برنامه‌های ماست. مرکز گسترش در این بخش نقش حمایتی کند، در صورت ورود به وی‌اودی‌ها و تلویزیون‌ها، مستندها به برگشت سرمایه هم می‌رسند.

در این نشست خبری، حمیدی مقدم با توجه به برخی تغییرات در شکل برگزاری جشنواره مستند سینما حقیقت، گفت: جشنواره در فرم و اجرا امسال دچار تغییرات می‌شود و باید یک سری مبانی را رعایت کنیم. نگاه تخصصی به حوزه‌های مختلف، رسانه‌ها و مستندسازان در اولویت ماست. ما ساز و کاری را تهیه می‌کنیم که یک آینده خوب داشته باشد و تحول فرمی جدید برای جشنواره ایجاد می‌ شود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.