سه شنبه, 24 تير 1399
کد خبر: 12415

بازیگر سریال «گاندو» فیلمی درباره اربعین می سازد

آوینی فیلم: رضا توکلی، بازیگر سریال «گاندو» به دنبال ساخت اثری برای اربعین‌ حسینی است و برای تحقیقات و تکمیل قصه اربعینی‌ اش راهی کربلا می‌ شود. توکلی اعتقاد دارد این حرکت باشکوه بین‌المللی است و کاری باید در خور شأن و بین‌المللی ساخته شود؛ از این رو با همکاری مسئولین مربوطه، به دنبال ساخت یک فیلم‌ سینمایی اربعینی است.

آوینی فیلم: رضا توکلی درباره پیاده‌روی اربعین به تسنیم، گفت: هنوز اربعینی نشدم اما طرحی در رثای شکوه و عظمت این حرکت حسینی نوشته‌ام تا تبدیل به یک کار داستانی شود. امیدوارم امسال اربعینی شوم و تحقیقات مفصل درباره این حرکت عظیم را تکمیل کنم؛ البته دوستانی در صحنه هستند که برای جمع‌آوری اطلاعات به بنده کمک می‌کنند. حول محور این داستان بچه‌ای از ادیان دیگر است که ناخودآگاه وارد این مسیر می‌شود؛ داستانی که قرار است روایت شود بسیاری را متعجب و شگفت‌زده می‌کند که عجب شکوه و عظمتی دارد این اربعین! عشق‌ها و دلدادگی‌هایی که عجیب و غریب و وصف‌ناپذیرند.

بازیگر «او یک فرشته بود» در پاسخ به این سؤال که این طرح اربعینی تبدیل به فیلم‌ سینمایی یا سریال تلویزیونی می‌شود، تأکید کرد: دیدگاه‌ها و اتفاقات حسینی نیازمند تبلیغات گسترده جهانی است و فکر می‌کنم این طرح باید فیلم سینمایی شود که این جریان زیبا به جشنواره‌های خارجی راه پیدا کند؛ باور این است که اربعین یک آشتی بزرگ بشری است که همه را در یک مسیر قرار می‌دهد.

توکلی با اشاره به قصه اربعینی‌اش، گفت: من در سرزمین کربلا و پیاده‌روی اربعین، دنبال قطره‌ای در این دریای بی‌کران عشق هستم.کارهایی انجام شده اما موثر نبوده‌اند همچون کاستی‌ها و ضعف‌هایی که در سینمای جنگ داشته و داریم؛ آنجا هم توشه لازم از دریای فداکاری و ایثار و محبت را برداشت نکرده‌ایم. در مسیر اربعین هنوز نوپاییم و نیازمند یک کار جدی و موثر برای نمایش اتفاقات جذاب و عجیب و غریب از این دریای بی‌کران عشق و محبت حسینی هستیم. همه جهان باید بدانند که در مسیر اربعین، چه شیرینی‌هایی وجود دارد و چطوری این قطره بدست می‌آید و ضمن اینکه ادیان دیگر را بررسی می‌کنیم؛ به شدت برای ما داستان‌های کودکانه این مسیر اهمیت دارد؛ باید همه بدانند چطور یک بچه سه، چهار ساله عاشق می‌شود و در اربعین پیاده راه می‌رود.

این بازیگر که او را به عنوان فیلمبردار نیروی هوایی هم می‌شناسند یک انتقادی به کم‌کاری در زمینه شناخت جوانان با شهدا و فرماندهان جنگ داشت و گفت:  من یک کار 16 میلیمتری درباره شهید بابایی ساخته‌ام و دوست دارم یک کار درباره شهید اردستانی بسازم؛ اما به این نوع کارها کمتر بها داده می‌شود؛ من در زمان فیلمبرداری در نیروی هوایی که با شهدای بزرگواری چون اردستانی و بابایی همراه بودم خاطرات خلبانان را جمع‌آوری کردیم اما برای ساخت و عرضه نمایشی‌اش بهایی نمی‌دهند. مثلاً عباس دوران را ساختند اما حق‌مطلب ادا نشده و هنوز اهالی سینما، فرهنگ و هنر و حتی نسل جدیدی‌ها از رشادت‌ها، فداکاری‌ها و سلحشوری‌های امثال شهید دوران‌ها بی‌خبرند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.