پنجشنبه, 14 فروردين 1399
کد خبر: 12411
اعتراض شدید «علیرضا رئیسیان» به سیاست های فرهنگی دولت روحانی

تا پایان دولت روحانی فیلم نمی‌سازم/ شرایط فرهنگی در این دولت، اصلا در حد و اندازه فرهنگ ایران نیست

آوینی فیلم: علیرضا رئیسیان، کارگردان باسابقه سینمای ایران هم به صف معترضان دولت روحانی پیوست و طی انتقادات تندی سیاست های فرهنگی دولت را به باد انتقاد گرفت و اعلام کرد در اعتراض به فضای موجود تا پایان دولت روحانی فیلم نخواهد ساخت.

آوینی فیلم: علیرضا رئیسیان، کارگردان فیلم در حال اکران «مردی بدون سایه» با انتقاد از سیاست های نادرست دولت روحانی گفت: در حال حاضر نسبت به شرایط فعلی معترضم و اگر این شرایط همچنان وجود داشته باشد فکر نمی‌کنم تا پایان دولت روحانی فیلم بسازم؛ این یک نوع اعتراض است چرا که شرایط فرهنگی در این دولت، اصلا در حد و اندازه فرهنگ ایران نیست.

رئیسیان با بیان اینکه چیدمان اکران غلط است، به مهر گفت: در حال حاضر حجم زیادی از فیلم‌ها پشت خط اکران مانده اند و باید بعد از آبان وضعیت نامناسب سینما را دید از سوی دیگر در فصل تابستان شاهد فیلمسوزی بودیم که این کار علاوه بر خسارت به فیلمسازان، لطمه فرهنگی هم دارد. باید عنوان کنم برخی سالن‌های سینما را با سالن‌های وزنه‌برداری اشتباه گرفته‌اند و مدام از رکورد فیلم‌هایشان می‌گویند این در حالی است که حداقل در وزنه‌برداری رکوردها واقعی است اما در سیما خیلی از رکوردها دروغین و قلابی است. در این میان آنچه که اهمیت دارد این است که فیلم‌های استاندارد و دارای مایه‌های اجتماعی به شدت در حال آسیب دیدن هستند و این حاصل دخالت ارشاد در چیدمان اکران است.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.