سه شنبه, 21 مرداد 1399
کد خبر: 12403
چرا قانون حجاب شامل سلبریتی ها نمی شود؟! + ویدئو

از رفتارهای منشوری تا شوی آخرین مدل مو و لباس بر صحنه نمایش!

آوینی فیلم: اکران های ویژه فیلم های آماده برای اکران بهانه ای است برای نمایش انواع مدل های جدید و رفتارهای ناپسندی که جایی در اصالت و دیانت فرهنگی ایرانیان ندارد و متاسفانه گردانندگان این شوی ناهنجار افرادی هستند که به اشتباه خود را هنرمند خطاب می کنند؟ اما چرا با این افراد هنجارشکن برخورد قانونی صورت نمی گیرد؟! در این باره بیشتر بدانید...
آوینی فیلم

در حالی که رعایت قوانین حجاب و عفاف چه به لحاظ ساختار دینی حکومت اسلامی ایران و چه رعایت هنجارها و عرف اصیل ایرانیان و نیز احترام به قوانین بر همه لازم است، اما گویا بازیگران و عوامل سینمایی بطور کل از این قاعده مستثنی هستند. به گزارش آوینی فیلم، کافی است وارد یکی از مراسم اکران خصوصی فیلم های ایرانی بشوید یا تصاویر این نمایش را از طریق فضای مجازی رصد کنید، تا عمق فاجعه دردناک این روزها نمایان شود. وقتی نشست ها و مراسم رونمایی از فیلم ها یا جلسات اکران مردمی فیلم ها بهانه ای دست عوامل سازنده برای تبلیغات به روشی زننده و غیر فرهنگی می شود تا از طریق تن پوشی چهره ها و نمایش خارج از عرف رفتارها و شوی لباس های بازیگران زن بتوانند برای اکران بازارگرمی کنند.

از این نمونه ها بسیار است و همین چند وقت پیش بود که رونمایی از چهره های متفاوت بهنوش طباطبایی در اکران فیلم در حال اکرانش، با انتقادات بسیاری مواجه شد. همچنین حضور نامناسب بازیگران و افرادی که خود را سلبریتی می نامند، نه تنها با انتقاداتی مواجه شده است بلکه موجبات تمسخر و دست انداختن کاربران فضای مجازی را هم فراهم کرده است.

سلبریتی ها

بنا بر این گزارش، شاید سرآغاز این نوع فعالیت پنهانی تبلیغ فیلم ها از طریق اکران آثار سینمایی دفتر فیلمسازی محمدحسین فرح بخش و با رونمایی از چهره های عجیب «سحر قریشی» آغاز شد و حالا هر مراسم افتتاحیه ای برای هر فیلم آماده برای اکران بهانه ای می شود جهت جذب مشتری از طریق نمایش بازیگرانی با تیپ های عجیب و تحت پوشش های خلاف عرف و منطق این سرزمین! حتی این هنرمندان انقدر خود را در مرتبه ای فراقانونی می پندارند و برای خود چنان جایگاهی در جامعه قائل هستند که هر گونه انتقادی را بر نتافته و به جای اصلاح، دیگران را محکوم می کنند. در چنین شرایطی چه دستگاه قانونی و نظارتی باید این تفکر ناسالم و چنین بساط آلوده ای را سامان ببخشد؟! در شرایط فعلی فقدان هرگونه نظارت و برخورد جدی باعث شده که این چهره های سینمایی خود را تافته جدا بافته ای نسبت به جامعه بدانند و هیچ گونه قید و شرطی را برای رعایت هنجارها در جامعه مورد پذیرش قرار ندهند.

متین ستوده

آخرین مورد از این رفتارهای ناهنجار مربوط به اکران ویژه فیلم سینمایی «مسخره باز» بود که این مراسم به هر چیزی شباهت داشت جز مراسم اکران یک فیلم سینمایی، چرا که سرشار از صحنه هایی بود از ژست های عجیب بازیگرانی با انواع مدل های جدید که انگار سینما را با فضای مدلینگ و شوی مد لباس اشتباه گرفته اند. ناهنجارترین چهره هم در این میان «متین ستوده» بود که بیشتر با سریال های تلویزیونی مثل «لیسانسه ها» مطرح شد و به شکلی زننده جمعه شب در اکران فیلم سینمایی «مسخره باز» در هتل اسپیناس پالاس حاضر شد و حتی با انتشار عکس ها در فضای مجازی به تبلیغ رفتار خود پرداخت. شاید اینگونه بازیگران گمان می کنند از طریق این بازارگرمی مدلینگ در انتخاب های آینده سینماگران شانس و اقبال بیشتری جهت نقش آفرینی پیدا می کنند!

مسخره باز

در این مراسم ناهنجاری های دیگری هم رخ داد؛ همچون رفتار عجیب و منشوری «پانته آ بهرام» بازیگر با سابقه در برابر صابر ابر! همه این ها باعث می شود که این سوال برای مخاطبان پیش بیاید که چرا سلبریتی ها با وجود انجام هر نوع رفتار و ژست خلاف عرف و قانون در برابر برخورد قانونی و قضایی معافیت دائمی دارند و آیا با نمایش چنین رفتارهای ناپسند و مدل های هنجارشکن دیگر در جامعه هنری می توان از مردم انتظار رعایت قانون را داشت؟! در ادامه ویدئویی کوتاه این متن را کامل می کند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.