سه شنبه, 17 تير 1399
کد خبر: 12345

برخورد قضایی با عوامل برنامه هتاکانه ای که از آپارات پخش شد

آوینی فیلم: چندی پیش برنامه ای به نام «ژلوفن» در آپارات مشاهده شد که به شکل زننده ای طی گفتگو با کودکان درصدد تزریق تفکر غربی درباره مسائل جنسی بود. گویا این ویدئو به دلیل انتقادات فراوان، واکنش قضایی را در پی داشت.

آوینی فیلم: به نوشته رسانه ها دو تن از عوامل کلیپ مصاحبه آزاردهنده با کودکان در یکی از برنامه های سایت آپارات احضار و دستگیر شده اند. طبق اطلاع پلیس اطلاعات و امنیت و دادسرای ارشاد تهران، یک مرد و زن جوان که کلیپی برای برنامه اینترنتی «ژلوفن» تهیه کرده‌اند، به اتهام مصاحبه آزاردهنده با کودکان احضار و دستگیر کرده‌اند. کلیپی که در آن دختر جوانی از بچه های خردسال می‌پرسد آیا می‌دانند چگونه به دنیا آمده‌اند! سوالی غیر اخلاقی از کودکان که طبعاً پاسخ مناسب و روشنی هم از برای خانم خبرنگار در پی ندارد.

این در حالی است که سازندگان این کلیپ پیشتر در معرفی آن گفته بودند: «به بچه‌ها یاد بدهیم چگونه به دنیا آمده‌اند، پیش از آن که دیگران به آنها یاد بدهند.»

این دو خبرنگار به قباحت کار خود اعترافات و ابراز ندامت کرده اند. ضمن آنکه کلیپ مذکور هم از سرویس آپارات حذف شد.

محمدجواد شکوری مقدم مدیر آپارات به تازگی در واکنش به این کلیپ گفته:«علاوه بر حذف کلیپ نامناسب کانال ژلوفن، فعالیت این کانال نیز تا تعیین تکلیف نهایی معلق شد. روزانه بیش از ۲۰ هزار ویدیو در آپارات بارگذاری می شود، ای کاش کاربران عزیز از سرویس گزارش تخلفات آپارات بیش از پیش استفاده کنند تا با همراهی هم فضای مناسب تری برای مردم کشورمان بسازیم».

به نظر می رسد وسوسه کلیک بیشتر در فضای اینترنت همچون ولع لایک در شبکه های مجازی که از سوی برخی از افراد با هدف دیده شدن دنبال می شود، گاهی به بروز این دست رفتارها می انجامد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.