چهارشنبه, 22 مرداد 1399
کد خبر: 12331

تخریب میراث فرهنگی توسط خواننده هتاک!

آوینی فیلم: مدیر کل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی از حمله هواداران سلبریتی‌ها به میراث فرهنگی گفت.

آوینی فیلم: سید هادی احمدی روئینی مدیر کل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی در خصوص نقش افراد مشهور در حمایت و حفاظت از آثار تاریخی بیان کرد: حفاظت از میراث فرهنگی مثل حفاظت از میراث طبیعی و محیط زیست، یک وظیفه عمومی است. مسلماً افراد مشهور و کسانی که دنبال کننده دارند، می‌توانند در حفاظت از میراث فرهنگی موثر باشند و البته به همان اندازه هم می‌توانند مخرب باشند.

او ادامه داد: موردی که در روز‌های اخیر دیده شد (حک اسم یک سلبریتی روی آثار باستانی)، دقیقاً مصداق وندالیسم و به نظر من یک جرم علیه بشریت است؛ زیرا همانگونه که مستحضر هستید حتی در جنگ‌ حمله به میراث فرهنگی را در کنوانسیون‌های متعددی محکوم کرده اند و حمله به یک میراث جهانی جرم علیه بشریت شناخته شده است.

مدیر کل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی تصریح کرد: امروز سلبریتی‌های زیادی داریم که در موضوع حفاظت از میراث فرهنگی پیش قدم هستند.آنها همیشه نگرانی هایشان را ابراز و مردم را به حفاظت از میراث فرهنگی تشویق می‌کنند.

گفتنی است چندی پیش یکی از خوانندگان پرحاشیه در آن سوی مرزها، از هواداران خود خواسته بود تا بر روی آثار باستانی و میراث فرهنگی کشورمان نام او را با اسپری بنویسند!

منبع: باشگاه خبرنگاران

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.