چهارشنبه, 22 مرداد 1399
کد خبر: 12209
رامین ناصر نصیر درباره وضعیت سینما تصریح کرد

سینما بدهکار من نیست

آوینی فیلم: رامین ناصر‌نصیر بازیگر سریال «محکومین» گفت: سینمای امروز به طور کامل به فکر برگشت سرمایه است، این سینما کاملا اقتصادی شده و به طبع سینمای کودک نمی‌تواند برای تهیه کننده بازگشتی همچون آثار کمدی داشته باشد. 

آوینی فیلم: رامین ناصر‌نصیر بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر مشغول بازی در فیلم جدید حسین قناعت هستم که داستان سفر یک پسر نوجوان را روایت می کند، علاوه بر آن در سریال «جشن سربرون» به کارگردانی مجتبی راعی نیز به ایفای نقش خواهم پرداخت که البته هنوز فیلمبرداری بخش‌هایی که من در آن بازی دارم شروع نشده است.

وی درباره نقش خود در سریال «جشن سربرون» اضافه کرد: به امید خدا از اواخر مهر ماه جلوی دوربین مجتبی راعی خواهم رفت، این سریال جزو آثار الف محسوب شده و تولید طولانی مدتی خواهد داشت، این اثر درباره جنبش مشروطه بوده و من نیز نقش خوبی را در آن ایفا می کنم.

رامین ناصر

بازیگر سریال «شهرزاد» با اشاره به علاقه خود به سینمای کودک درباره بی میلی سایر بازیگران برای ایفای نقش در این ژانر تاکید کرد: بخشی اولیه حضور یک بازیگر در آثار کودک و نوجوان علاقه است، خود من به شخصه آثار زیادی را در تئاتر، سینما و تلویزیون برای کودکان انجام داده و به شدت این گروه سنی را دوست دارم. 

وی در همین راستا اضافه کرد: واقعیت امر از نظر من حضور کمرنگ بازیگران در سینمای کودک به خود بازیگران ربطی ندارد بلکه به بدنه این سینما مربوط است، این سینما هیچگاه از سوی مسئولین فرهنگی و سرمایه گذاران خصوصی جدی گرفته نمی شود، سینمای کودک مشکل تولید و مخصوصاً پخش دارد. به عنوان مثال در زمان برگزاری جشنواره فیلم کودک هم برای اینکه خودمان کار داشته باشیم چند اثر تولید می شوند و اگر نه در طول سال میل و رغبتی برای تولید آثار کودک وجود ندارد. 

سریال «حکایت‌های کمال» اکران را مشکل اصلی سینمای کودک خواند و ادامه داد: مشکل اصلی در سینمای کودک وضعیت بسیار بد اکران این آثار است، بسیاری از آثار کودک و نوجوان اکران نمی شوند و اگر هم اکران شوند در شرایط بسیار بدی در گیشه می سوزند، حتی آثاری که در جشنواره فیلم کودک جایزه هم نمی توانند به درستی اکران شوند و تا هنگامی که مشکل اکران وجود داشته باشد هیچ سرمایه گذاری رغبت نمی کند که در این ژانر سرمایه گذاری کند. 

وی در همین رابطه تصریح کرد: متاسفانه سینمای کودک از سوی مسئولین فرهنگی به هیچ وجه جدی گرفته نمی شود، اگر می خواهیم سینمای کودک موفق شود باید برای آن برنامه ریزی درستی برای تولید، پخش و اکران داشته باشیم.

رامین ناصر نصیر

بازیگر سریال «محکومین» گیشه زدگی سینما را عامل دیگر شکست سینمای کودک خواند و ادامه داد: سینمای امروز به طور کامل به فکر برگشت سرمایه است، این سینما کاملا اقتصادی شده و به طبع سینمای کودک نمی تواند برای تهیه کننده بازگشتی همچون آثار کمدی داشته باشد. 

ناصرنصیر درباره تمایلش به ایفای نقش های متفاوت خاطرنشان کرد: به طور مشخص هر بازیگری دوست دارد در نقش های متفاوت ظاهر شود، اما اینطور نیست که من از سینما طلبکار باشم که چرا تاکنون نقش های خیلی جدی به من پیشنهاد نشده است، من خودم مسیرم را انتخاب کرده ام و اتفاقا در برخی کاراکترهای جدی هم بازی کرده ام، سینما هیچ چیز به من بدهکار نیست زیرا من کاملا شرایط فعلی آن را درک می کنم.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.