دوشنبه, 31 شهريور 1399
کد خبر: 12185
انیسه شاه حسینی درباره سینمای دفاع مقدس تصریح کرد

سینمای دفاع مقدس به جشنواره فیلم فجر اعتبار می‌دهد

آوینی فیلم: کارگردان فیلم «به کودکان شلیک نکنیم» گفت: همانطور که از نام جشنواره فیلم فجر پیداست این جشنواره ویترین فجر و انقلاب اسلامی ایران است پس باید در آن از ارزش های انقلابی رونمایی شود. سالانه فیلم‌های زیادی ساخته می‌شود اما از نظر من آثار دفاع مقدس بسیار محدود و معدود هستند. سینمای دفاع مقدس از نظر من به جشنواره فیلم فجر اعتبار می‌دهد.

آوینی فیلم: انسیه شاه‌حسینی نویسنده و کارگردان سینما پیرامون وضعیت این ‌روزهای سینمای دفاع مقدس گفت: کار روی آثار دفاع مقدس طی سالهای گذشته بسیار سخت شده زیرا برخلاف شعارهایی که هر روز داده می شود، هیچ حمایتی از سینمای دفاع مقدس صورت نمی گیرد. 

وی با اشاره به نزدیک شدن به برگزاری جشنواره فیلم فجر درباره کمرنگ شدن نقش سینمای دفاع مقدس در این جشنواره اذعان کرد: همانطور که از نام جشنواره فیلم فجر پیداست این جشنواره ویترین فجر و انقلاب اسلامی ایران است پس باید در آن از ارزش های انقلابی رونمایی شود. سالانه فیلم‌های زیادی ساخته می‌شود اما از نظر من آثار دفاع مقدس بسیار محدود و معدود هستند. سینمای دفاع مقدس از نظر من به جشنواره فیلم فجر اعتبار می‌دهد.

به سینماگران انقلابی اهمیتی داده نمی‌شود/ابتذال در سینما فراگیر شده است//////////////////سه شنبه

کارگردان فیلم "به کودکان شلیک نکنیم" مشکل گیشه محور شدن سینما را حاد خواند و اضافه کرد: بدنه سینمای امروز به طور کامل به سمت گیشه رفته و سینماگران انقلابی نیز بابت فروش و یا عدم فروش فیلمشان تحت فشار هستند در صورتی که از نظر من در قبال فیلم‌های ارزشی به هیچ عنوان نباید مبحث فروش مطرح باشد.

وی در ادامه افزود: متاسفانه شاهد آن هستیم که مسئولین فرهنگی نسبت به وضعیت روز سینما کاملاًم منفعلانه برخورد می ‌کنند و بازوی فرهنگی انقلاب اسلامی ایران یعنی سینما به سمت ناکارآمدی رفته است. از نظر من سینمای امروز نیازمند یک انقلاب فرهنگی است.

سینمای دفاع مقدس به جشنواره فیلم فجر اعتبار می‌دهد/هنوز فیلم جدیدم کلید نخورده است

کارگردان فیلم غروب شد بیا درباره ساخت بیشتر فیلم های ارزشی تصریح کرد: ما امروزه بیش از پیش به ساخت آثار ارزشی نیازمند هستیم. مسئولین فرهنگی باید با تخصیص بودجه از کارگردانان ارزشی و انقلابی حمایت کنند تا ما شاهد شکوفایی دوباره سینمای انقلابی باشیم.

شاه حسینی با اشاره به ورود برخی کارگردانان خوب به عرصه سینمای کمدی خاطرنشان کرد: خیلی از کارگردانانی که امروزه وارد عرصه کمدی شده‌اند در همواره دغدغه ارزشی داشتند اما گاها مجبور به این رویه شده‌اند. من خودم هیچگاه تن به این موج نمی‌دهم اما نباید از حق بگذریم که شاید برخی زندگی‌شان خیلی سخت می‌گذرد و گاهاً مجبور به این نوع فیلمسازی می‌شوند.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.