سه شنبه, 14 مرداد 1399
کد خبر: 12124

گریم پر انتقاد «ستایش» از نگاه محمدرضا ورزی

آوینی فیلم: فصل سوم سریال تلویزیونی «ستایش» که چند روزی است آغاز شده، منتقدان و حواشی زیادی داشته است و جدا از نقد کیفی این سریال که میتوان با گذشت زمان بر آن داشت، گریم بحث برانگیز کاراکتر «ستایش» و جوان شدن ناگهانی اش منتقدان بسیاری ایجاد کرده است.

آوینی فیلم: محمدرضا ورزی با اشاره به وضعیت گریم در سریال‌های تلویزیونی و همچنین گریم بازیگر نقش «ستایش» در فصل سوم که با انتقادهایی همراه شده است، به ایسنا گفت: در تلویزیون عمدتا آثار، خوب چهره‌پردازی می‌شوند. در ارتباط با سریال «ستایش»، ضمن تجلیل از کارگردان کار که کار پربیننده و پرزحمتی را تولید کرده‌اند، همچنین خانم نرگس محمدی که افتخار همکاری با ایشان را داشتم و از هنرمندان خوب کشورمان هستند، در ارتباط با دوران پیری شخصیت «ستایش» و حتی موهایی که برای استاد داریوش ارجمند گذاشته بودند، کار را نمی‌پسندم؛ چرا که استاد ارجمند صورت باصلابتی دارند و طراحی موثرتری می‌توانستند بر روی چهره ایشان انجام دهند. اما به دلیل اینکه از فصل اول به این شکل طراحی شده بود، لاجرم باید آن را ادامه می‌دادند. در ارتباط با گریم خانم نرگس محمدی در این مجموعه نیز باید قطعه کار می‌کردند، هر چند کار سختی است. اما ای کاش یک مقدار فکر بهتری می‌شد، شاید معذوریت‌هایی داشتند. اینکه می‌توانستند بازیگر را تغییر دهند یا نه باز هم تشخیص کارگردان بوده است که این اتفاق بیفتد یا نه. اما با کامپیوتر هم می‌شود این کار را انجام داد، من انجام دادم و کار شدنی است.

این کارگردان یادآور شد: در یکی از سریال‌هایی که کار می‌کردم، صورت یکی از بازیگران آکنه زده بود که از طریق کامپیوتر آن بخش‌ها را پاک کردیم. البته این روش در ایران رایج نیست. اما اگر دستی کار شود باید قطعه‌گذاری شود و معلوم نیست جواب دهد یا نه؛ از طرفی پوست بازیگران هم خراب می‌شود.

ورزی با بیان اینکه عمدتا برخی بازیگران در روند کار گریمورها دخالت می‌کنند، اظهار کرد: گریمور باید کارش را انجام دهد. اگر بازیگر به گریمور اعتقاد دارد، باید تمام و کمال در خدمت این مساله باشد. عمدتا در آثار تلویزیونی گریم به سمت زیبایی‌سازی رفته و به سمت کاراکترسازی نمی‌روند، یادم است، سریال ابراهیم خلیل‌الله را که کار می‌کردم، استاد عبدالله اسکندری به عنوان طراح گریم و آقای شهرام خلج به عنوان دستیار یک ایشان حضور داشتند. آقای محمد صادقی قرار بود نقش ابراهیم خلیل‌الله را ایفا کنند، آقای اسکندری به من گفتند، اول با ایشان طی کنید که من دستم برای گریم باز باشد چون باید موهای سرشان و بخشی از ابروهایشان را بتراشیم. با ایشان صحبت کردم، ایشان با توجه به اینکه نقش، نقش خاصی بود پذیرفتند. من از رفتار ایشان خیلی خوشم آمد و بعد در اختیار استاد اسکندری قرار گرفتند و گریم و طراحی انجام شد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.