سه شنبه, 14 مرداد 1399
کد خبر: 12101

انتقاد مجری تلویزیون از مدیران سیما

آوینی فیلم: مجری «سمت خدا» گفت: وقتی از یک بازیگر و سلبریتی در برنامه‌های تلویزیونی استفاده می‌شود طبیعتاً توجه مدیران ارشد رسانه ملی به آن برنامه و شخص زیاد می‌شود؛ من بیشتر از دستمزدهای بالای برخی از این سلبریتی‌ها، به آن توجه، معترضم!

آوینی فیلم: دهه 70 یادمان می‌آید که مجری با آرامش و مؤدب تلویزیون، آن روزها برنامه «نیم‌رخ» را اجرا می‌کرد. حضورش بعنوان مجری در برنامه «زلال احکام» که پاسخ به مشکلات شرعی مردم بود با سبک خاص گفتاری مورد توجه قرار گرفت که اوج شهرت وی بخاطر برنامه «سمت خدا» بود. از زمانی که مجری‌گری «سمت‌خدا» را عهده‌دار شد کار هیچ شبکه دیگری را قبول نکرده است.

به کم‌گوی و گزیده‌گوی بودن اعتقاد دارد و در حال حاضر همه دغدغه‌اش سمت خداست. آرام و بی‌حاشیه در تلویزیون کار می‌کند آنقدر که به «آقای آرام» معروف شد. در جریان گفت‌وگو این آرامش به چشم می‌آید و البته در بخش‌هایی هم صراحت چاشنی کلام "نجم‌الدین شریعتی" می‌شود.

او امروز اجرای برنامه «سمت‌خدا» را برعهده دارد؛ برنامه‌ای که یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های دینی صداوسیماست. شریعتی در جای جای گپ و گفت بارها به دغدغه‌ اصلی‌اش اشاره کرد که دین عین زندگی است و بندگی. مجری که بنابر تحلیل رهبر معظم انقلاب، شنونده و مستمع پروپاقرصی است که سوار بر مباحث و در عین حال، به موقع سوالات و نکات مهمی را مطرح می‌کند.

نجم‌الدین شریعتی در جریان این گفتگوی تفصیلی با تسنیم، تأکید کرد که همیشه تلاش می‌کنم مخاطب را برای شنیدن حرف‌ها آزاد بگذارم، چرا که بحث‌ها آرام، نرم و طمئنینه پیش برود و مخاطب فرصت تأمل و تفکر داشته باشد. او اعتقاد دارد که مجری نباید دیده شود؛ بلکه مجری باید از پَسِ مسئولیت و تکلیفی که به او واگذار شده درست بربیاید. به من می‌گفتند "باید در «سمت خدا» بنشینی مستمع باشی و یک لحظاتی هم اجرا کنی". برای من مهم تعالی اندیشه‌های دینی و انتقال درست مفاهیم ارزشمند اسلام و قرآن کریم به مخاطبان تلویزیون است.

این مجری برنامه‌های مذهبی تلویزیون در ادامه این گفتگو درباره نپذیرفتن برنامه‌هایی غیر از «سمت خدا» و عدم حضور در استیج‌ها و برنامه‌های بیرونی، توضیحاتی داد که خاستگاه همیشگی من برنامه «سمت خدا» بوده و هست. کما اینکه طی 10 سال اجرای این برنامه، برنامه دیگری را حتی در شبکه‌های مختلف نپذیرفتم حالا چه برسد به استیج و برنامه بیرونی که نمی‌روم. احساس می‌کنم مجری باید به مخاطب خودش وفادار باشد و شأن اجرا و حیطه فعالیت خودش را حفظ کند.

نجم‌الدین شریعتی در ادامه این گفتگو درباره ملاک‌های مجریان برتر، حضور بازیگران و سلبریتی‌ها در تلویزیون خاصه اجرای تلویزیونی، اهمیت برنامه‌های مذهبی در تلویزیون و بسیاری از مسائل دیگر صحبت شده است.

 

منبع: تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.