پنجشنبه, 8 خرداد 1399
کد خبر: 12065
نویسنده کتاب «سفر سرخ» درباره ثبت خاطرات دفاع مقدس تصریح کرد

زمان ظرفیت‌ها را از ما خواهد گرفت

آوینی فیلم: نصرت‌الله محمودزاده با اشاره به سرمایه‌های اصلی تحقیقاتی در ادبیات دفاع مقدس تاکید کرد: متاسفانه از پتانسیل‌های موجود که همان جانبازان، آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند استفاده نمی‌شود، زمان ظرفیت‌ها را از ما خواهد گرفت، برخی از بازماندگان دفاع مقدس که جانباز هم هستند کم کم به مرحله شهادت می رسدند و رزمندگان تک تک از بین ما می‌روند.

آوینی فیلم: نصرت‌الله محمودزاده نویسنده کتاب «سفر سرخ» پیرامون ضرورت توجه به چهار چوب‌ها و استاندارد‌های نویسندگی در حوزه آثار تاریخی گفت: ادبیات همواره بر اساس رخداد‌های مهم هرجامعه حرکت می‌کند و در دراز مدت تاریخ را می‌سازد، اما اگر این ادبیات نتواند بیان کننده حقایق باشد و تحقیقاتی - پژوهشی نوشته نشود در قالب چهار چوب و اسلوب اصلی ادبیات قرار نگرفته و از ارزش تاریخی ساقط می‌شود.

وی تاکید کرد: تاثیر جنگ بر تمام آثار ادبی در دنیا موضوعی مهم است تا حدی که هنوز هم پس از گذشت سال‌ها همچنان کتاب‌هایی حول محور جنگ جهانی دوم نوشته شده و راهی بازار کتاب می‌شود. جنگ‌هایی که برای دفاع از هر کشور و سرزمینی روی می‌دهد بهترین سوژه‌ها را برای عرصه ادبیات رقم می‌زند.

نویسنده کتاب «سفر سرخ» با اشاره به سرمایه‌های اصلی تحقیقاتی در ادبیات دفاع مقدس تاکید کرد: متاسفانه از پتانسیل‌های موجود که همان جانبازان، آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند استفاده نمی‌شود در حالی که نویسندگان عزیز باید آگاه باشند، زمان ظرفیت‌ها را از ما خواهد گرفت، برخی از بازماندگان دفاع مقدس که جانباز هم هستند کم کم به مرحله شهادت می رسدند و رزمندگان تک تک از بین ما می‌روند لذا باید سرعت عمل به خرج داد و از بازماندگان دفاع مقدس بهترین و بیشترین بهره برداری را برای تولید کتاب‌های ارزشمند کرد.

وی خاطرنشان کرد: اشتباه بزرگی که انجام شده ورود برخی نویسندگان با آثار سطحی به عرصه ادبیات دفاع مقدس است و چراکه این نویسندگان به دلیل عدم آگاهی در چهارچوب‌ها حرکت نکرده‌اند،بسیار نیازمند به ثبت خاطرات، حوادث و رویداد‌ها در جنگ تحمیلی هستیم تا از نابودی خاطرات بازماندگان هشت سال دفاع مقدس جلوگیری کنیم.

گفتی است، چاپ بیست و نهم کتاب «سفر سرخ» زندگی‌نامه شهید حسین علم‌الهدی اثر نصرت‌الله محمودزاده از سوی نشر شهید کاظمی منتشر شده است.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.