چهارشنبه, 22 مرداد 1399
کد خبر: 12001

از شکایت مجلس نشین ها از هالیوود تا جلوگیری از شب نشینی مهران مدیری توسط صدا و سیما

آوینی فیلم: مجلس از هالیوود بابت ساخت فیلم‌ها و سریال‌های ضد ایرانی شکایت کرد و تولید شب نشینی مهران مدیری بر اساس برخی روایت ها توسط صدا و سیما به حالت تعلیق درآمد.
آوینی فیلم

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: هالیوود در مقابل اقدام ضد فرهنگی در ساخت فیلم‌ها و سریال‌های ضد ایرانی و ارائه تصویر غیر واقعی و کاذب از مردم و جامعه ایران، دولت جمهوری اسلامی ایران پاسخگو باشد.
اسدالله عباسی در گفت وگو با خانه ملت، با بیان اینکه طرح شکایت از سینمای هالیوود موضوع تازه ای نیست به تهاجم فرهنگی و هنری آمریکا اشاره کرد و گفت: سالیان دراز آمریکا به روش های مختلف با مردم ایران سرستیز و جنگ داشته و دارد؛ از مسائل اقتصادی و سیاسی گرفته تا مسائل فرهنگی وهنری؛ طرح شکایت دولت از سینما هالیوود موضوع تازه ای نیست در سال های اخیر هم به نوعی دیگر با پخش فیلم «آرگو» اتفاق افتاده بود؛ تهاجم آمریکا به فرهنگ، تمدن و مقدسات جمهوری اسلامی ایران نوعی دیگر از تهاجمات این کشور است و ما اعتراض خود را از طریق مجامع بین المللی انجام می دهیم؛ بخشی از اعتراضات را از طریق ساخت فیلم سینمایی و تلویزیونی کشور انجام خواهیم داد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: در مقابل این اقدام آمریکا باید در جوامع بین المللی شکایت کنیم از نظر دیپلماسی سیاسی یا حتی فرهنگی از هر فرصتی در جهت این خنثی سازی توطئه دشمن که اینبار به لحاظ فرهنگی و هنری است باید ورود پیدا کنیم.

سخنگو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: در این سال ها شاید در مقابل بسیاری از حملات آمریکا سکوت کرده باشیم؛ اما در شرایط کنونی دیگر جایز به سکوت نیستیم و باید همانند خود آمریکا رفتار کنیم، در این زمینه از ظرفیت کارگردان های مطرح سینما و افرادی که در عرصه سینما و تلویزیون فعالیت می کنند استفاده کنیم، آمریکا باید پاسخگو این تخریب شخصیتی مردم ایران باشد.

نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: این طرح با امضای ۱۸۰ نفر از نمایندگان به مجلس تقدیم شده است و هنوز به هیأت رئیسه تحویل داده نشده است؛ احتمال نمی دهیم این طرح دو فوریتی باشد ولی هنوز به کمیسیون تخصصی ارجاع داده نشده است ؛ بعد از ارجاع به کمیسیون تخصصی انشاا…در فرصت مناسب به شکلی قانونی مورد بررسی قرار می گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: این طرح از سوی کسانی که متولی این امر هستند شکایت می شود. همانطور که در کشور ما وزارت ارشاد متولی سینما است در آمریکا هم هالیوود متولی این امر است و باید در مقابل این اقدام ضد فرهنگی در ساخت فیلم‌ها و سریال‌های ضد ایرانی و ارائه تصویر غیر واقعی و کاذب از مردم و جامعه ایران، دولت جمهوری اسلامی ایران پاسخگو باشند.

همچنین به گزارش ایلنا، تهیه‌کننده برنامه «شب‌نشینی» مهران مدیری درباره خبرهای مرتبط با توقف تولید و پخش این برنامه توضیح داد. پیج اینستاگرام منتسب به مهران مدیری در خبری اعلام کرد که برنامه «شب‌نشینی» با شکایت صدا و سیما فعلا به حالت تعلیق در آمده است.
در ادامه این خبر به نقل از سعید رجبی فروتن (عضو شورای پروانه نمایش خانگی) آمده است: بعد از تجربه هیولا ، مدیری اجرای برنامه شب‌نشینی را در دست گرفت که با ایراد حقوقی صدا و سیما موقتا به حالت تعلیق درآمده است
مصطفی احمدی (تهیه‌کننده شب نشینی) در این باره گفت: من به تازگی این خبر را شنیده‌ام؛ باتوجه به ایام محرم، برنامه شب‌نشینی فعلا ضبط نمی‌شود ولی تا به حال صحبتی برای توقف برنامه مطرح نشده است. وی افزود: اکنون پیگیر خبر منتشر شده در رابطه با توقف برنامه هستیم که در این باره هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.