پنجشنبه, 8 خرداد 1399
کد خبر: 11987

کتاب «قیام امام حسین (ع)» پاسخ دهنده برخی پرسش ها درباره واقعه ای عظیم

آوینی فیلم: کتاب‌های بسیاری توسط نویسندگان درباره واقعه عاشورای حسینی نوشته شده که هر کدام با رجوع به منبعی پاسخ مسلمانان را می‌دهند. کتاب «قیام امام حسین (ع)» یکی از این آثار است.

آوینی فیلم: واقعه عاشورا یکی از وقایع مهم تاریخ اسلام است و مسلمانان ایام شهادت سیدالشهدا امام حسین (ع) را گرامی داشته و به عزاداری می پردازند. کتاب‌های بسیاری توسط نویسندگان درباره این واقعه نوشته شده که هر کدام با رجوع به منبعی پاسخ مسلمانان را می‌دهند. همگان می دانیم که دست‌یابی به علم درست در زمینه امور مذهبی و اسلامی  یکی از راه های جلوگیری  حمله دشمن به دین مبین اسلام است. حال برای تبیین بهتر دلایل قیام سالار شهیدان علیه جور زمانه، به معرفی کتاب «قیام امام حسین (ع)» می پردازیم:

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کتاب «قیام امام حسین (ع)» نوشته سید جعفر شهیدی است. این کتاب به پرسش هایی از قبیل چرا مسلمانان به جنگ فرزند پیامبرشان رفتند؟ چرا کمی بعد از دوران پیامبر شیوه مسلمانان تغییر کرد؟ چرا امام حسین حاضر به سازش با یزید نشد؟ و ده ها سوال دیگر پاسخ می‌دهد.

در بخشی از کتاب می‌خوانید: شورش مردم مدینه در سال شصت و سوم هجرت که به جنگ معروف حره منتهی شد، بیشتر اعتراض بر رفتار شخصی یزید بود تا انکار بر قتل پسر دختر پیغمبر. وقتی نمایندگان مدینه از شام برگشتند و گفتند ما از نزد مرد فاسقی می‌آییم که شایسته‌ خلافت نیست، مردم مدینه به فکر افتادند که باید یزید را بردارند. شگفت اینکه سپاهیان کوفه که گرد حسین را فرا گرفتند و او را کشتند، در پنج وقت به قبله‌ اسلام نماز می‌خواندند و در هر اذان شهادت به پیغمبری محمد (ص) جد حسین می‌دادند. شگفت‌تر اینکه از نخستین برخورد حسین (ع) با طلیعه‌ سپاهیان کوفه دو لشکر با حسین‌بن‌علی نماز خواندند، یعنی او را مسلمان و اهل قبله و لایق امامت می‌دانستند. بین این سپاهیان کسانی بودند که در جنگ‌های اسلامی شجاعت و از خودگذشتگی نشان دادند؛ اما سرانجام ظرف چند ساعت طومار همه‌ این سوابق به هم آمد. همه چیز در پرده‌ فراموشی پنهان شد، مسلمان و امام دیروز با گذشت یک شب کافر به حساب آمد، چرا؟


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.