سه شنبه, 14 مرداد 1399
کد خبر: 11979

پای جشن خانه سینما به کمیسیون فرهنگی مجلس باز شد؟!

آوینی فیلم: نصرالله پژمانفر معتقد است باید سازمان سینمایی و وزارت ارشاد بر روند برگزاری جشن‌های سینمایی نظارت بیشتری کند.

آوینی فیلم: نصرالله پژمانفر (عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و رئیس کارگروه فضای مجازی) با اشاره به حواشی و روند برگزاری بیست و یکمین دوره جشن سینمای ایران گفت: برخی از مراسم‌ها و جلساتی که در ماه‌های اخیر برگزار شد از مسیر اصلی خود خارج شده و به حاشیه می‌رود که این حاشیه اصلاً در راستای مأموریت آن سازمان نیست و نگرانی‌هایی را برای کشور ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: هر مجموعه‌ای در راستای مسئولیت‌هایش باید جلساتی را برگزار کند و اظهار نظرها هم باید در همان راستا باشد. خانه سینما نیز مرکز و محلی درباره سینماست و باید درباره همان مسائل صنفی در آن صحبت و اظهار نظر و بررسی کنند. اما امروز در حوزه سینما اینقدر مسئله داریم که اگر این مجموعه همه همت خود را برای حل این مسئله بگذارد شاید برگزاری جلسه به‌صورت هفته‌ای یک بار، هم برای حل مسائل کافی نباشد.

پژمانفر ادامه داد: امروز مراسم‌هایی تشکیل و جشن‌های برگزار می‌شود که روند برگزاری‌شان از شان یک جلسه رسمی خارج می‌شود؛ مثلاً در یک جشن و مراسم رسمی سینمایی، جشن تولد گرفته می‌شود و برای برخی افراد کیک تولد می‌آورند و رفتارهای دیده می‌شود که درست نیست و یا افرادی درباره مسائلی اظهار نظر می‌کنند که تخصصی در آن ندارند.

وی افزود: اینکه برخی، درباره عملکرد قوه قضاییه و مثلاً درباره دستگیری یک فرد نظر می‌دهند درست نیست و تبعات حقوقی نیز دارد. سوال این است که آیا این افراد حاضرند تبعات حقوقی این مسئله را بپذیرند؟

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: باید سازمان سینمایی و بالاتر از آن وزارت ارشاد، بر این جشن‌ها و مراسم‌ها نظارت داشته و حتی در برخی موارد برخورد و موضع‌گیری می‌کردند. من به‌عنوان عضو کمیسیون فرهنگی توقع داشتم که وزارت ارشاد و سازمان سینمایی با تساهل و تسامح برخورد نکند و حتماً این موضوع را در کمیسیون فرهنگی پیگیری خواهم کرد.

منبع: ایلنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.