دوشنبه, 23 تير 1399
کد خبر: 11977
تحلیل علی اکبر رائفی پور بر سریال «بوی باران»

«بوی باران» آموزش قدم به قدم تبدیل یک شهروند عادی به یک آشوبگر است

آوینی فیلم: علی اکبر رائفی پور در توییت خود نوشت: چند قسمتی از سریال بوی باران را دیدم، نقد فنی اش به کنار، شعار زدگی محض، فیلمنامه هندی، سیاه نمایی، وهن حجاب، هزینه بالای تولید و..هم به کنار آنچه من دیدم خواسته یا ناخواسته آموزش قدم به قدم تبدیل یک شهروند عادی به یک آشوبگر بود.

آوینی فیلم: علی اکبر رائفی پور محقق، پژوهشگر و فعال فرهنگی در انتقاد از سریال تلویزیونی «بوی باران» در توییت خود نوشت: صدا و سیما جای همه است جز انقلابی ها!

چند قسمتی از سریال بوی باران را دیدم، نقد فنی اش به کنار، شعار زدگی محض، فیلمنامه هندی، سیاه نمایی، وهن حجاب، هزینه بالای تولید و..هم به کنار آنچه من دیدم خواسته یا ناخواسته آموزش قدم به قدم تبدیل یک شهروند عادی به یک آشوبگر بود.

 آموزش های ضد بازجویی، ضد تعقیب و گریز و مراقبت، ضد ردیابی مخابراتی، اینترنتی و ماهواره ای، نقل و انتقال مالی غیر قابل ردیابی و..

نام نویسنده را جستجو کردم، با تعجب دیدم همان نویسنده جنجالی نشریه موج است که به دلیل توهین به امام زمان (عج) در دهه هفتاد تا مرز اعدام هم رفت!

جستجوی بیشتری کردم دیدم در زمان ریاست ضرغامی بر صدا وسیما، وی در حکمی او را به عنوان  دبیر شورای هماهنگی تولیدات نمایشی سیما، به منظور طراحی تمهیدات لازم برای بهبود فرآیند تولیدات نمایشی و ارتقای صلاحیت حرفه ای، عوامل مختلف سریال ها و فیلم های تلویزیونی منصوب کرده بود.

از سال 87 تا 89 نیز قائم مقام مدیرکل اداره طرح و برنامه سیما هم تشریف  داشته اند یعنی طرح برنامه هایی که از تلویزیون نظام اسلامی پخش میشده ابتدا باید از زیر دست حضرت ایشان می گذشته! دیگر آثار این نویسنده در رسانه ملی نیز در زمان خود موجب جنجال بوده است. مانند سکانس بازجویی ها یا دیالوگ نوشابه در سریال نون و ریحون.

ظاهرا همینکه بازیگر نقش اول، از اواسط سریال چادری شود( آن هم به بلاهت بارترین شکل ممکن) برای فریب دادن مدیران سازمان کافی است.

 

 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.