دوشنبه, 5 خرداد 1399
کد خبر: 11967

کتاب «برزخ عشق» عشقی میان امام حسین (ع) و حضرت علی اصغر (ع)

آوینی فیلم: کتاب «برزخ عشق» مجموعه شعر درباره حضرت رباب (ع) اولین تجربه حامد فروغی در زمینه چاپ کتاب است. او اولین شعر خود را در سال ۱۳۸۹ برای امام زمان (عج) سرود و قبل از این نیز آثاری را می‌نوشت که در حوزه شعر نبوده است مانند کتاب «چرا من شیعه شدم؟»، اما این کتاب به چاپ نرسید.

آوینی فیلم: حامد فروغی شاعر کتاب «برزخ عشق» مجموعه شعر درباره حضرت رباب(ع) درباره این کتاب گفت: در ایام محرم و صفر به هیئت می‌رفتیم و در آن جا با حاج علی اکبر لطیفیان و جواد حیدری  آشنا شدم و از اشعار ایشان استفاده می‌کردیم. من اشعاری می‌سرودم و به نزد این اساتید می‌بردم و از آن‌ها کمک می‌گرفتم، اساتیدی در این زمینه به من کمک کردند و من شروع به سرودن شعر کردم. این اشعار را جمع آوری کردم که کتاب آن را انتشارات ساحل زندگی به چاپ رساند.

فروغی درباره اشعار کتاب «برزخ عشق؛ مجموعه شعر درباره حضرت رباب (ع)» بیان کرد: این کتاب شامل ۹۰ شعر غزل و مثنوی که در ۲۵۹ صفحه به چاپ رسیده است. از آن جایی که به شخصیت حضرت رباب (ع) همسر سیدالشهدا (ع) علاقه‌مند بودم این اشعار را به ساحت بزرگوار ایشان تقدیم کردم. حضرت رباب (ع) تنها کسی بودند که سید الشهدا (ع) نتوانستند با ایشان وداع کنند.

وی ادامه داد: این برزخ عشق، عشقی میان امام حسین (ع) و حضرت علی اصغر (ع) است. حدود یک سال است که این کتاب شعر را جمع کرده ام و ممکن است حدود ۲ سال دیگر جلد دوم کتاب «برزخ عشق؛ مجموعه شعر درباره حضرت رباب (ع)» را به چاپ برسانم.

فروغی با اشاره به اینکه اشعار برخی از شاعران که زیر نظر اساتید بزرگ بوده اند، بسیار خواندنی و با مضامین عالی است، بیان کرد: ما دو نوع شعر داریم؛ جوششی و کوششی. شعر کوششی شعر دلچسبی نیست و شاعر با نوشتن قافیه و ردیف و با سواد خود آن را می‌سراید، اما شعر جوششی شعری است که با توسل به اهل بیت (ع) سروده می‌شود. برای نمونه علی اکبر لطفیان هزاران جلد از کتاب‌های مبانی شیعه را خواندند و با توسل به اهل بیت (ع) می‌سرایند.

وی افزود: از نظر من نویسندگان در زمینه کتاب‌های آیینی و مذهبی نسبت به شاعران کم کارتر بوده اند. زمانی که شاعران آیینی و مذهبی کتابی ارائه می‌دهند تعداد آن‌ها بسیار بیشتر از کتاب‌های آیینی و مذهبی است. امیدوارم با سرودن اشعار مذهبی نمونه‌ای از مضمون فرهنگ اسلامی را در جامعه نشان دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.