پنجشنبه, 26 تير 1399
کد خبر: 11793

مسعود نجابتی نمایشگاهی با موضوع غدیر برپا کرد

آوینی فیلم: مسعود نجابتی گرافیست و عضو انجمن خوشنویسان ایران در افتتاحیه نمایشگاه «غدیر» گفت: ما توانسته‌ایم مرجعی برای دانشجویان ایجاد کنیم تا دانشجویانی که می‌خواهند درباره آثار گرافیک مرتبط با امیرالمؤمنین (ع) تحقیق کنند به این نمایشگاه رجوع کنند.
آوینی فیلم: مسعود نجابتی گرافیست و عضو انجمن خوشنویسان ایران در افتتاحیه نمایشگاه «غدیر» گفت: این نمایشگاه بخشی از آثار منتشر شده در سایت هنر شیعی است و در طول سال‌های اخیر تلاش کرده‌ایم آثار فاخر هنر شیعی را جمع‌آوری و حتی آثاری را که از ایران خارج شده است گردآوری کنیم.
نجابتی
وی ادامه داد: همچنین تلاش کرده‌ایم نمونه‌هایی از برخی آثار را بازسازی کنیم و سایت هنر شیعی نمونه‌ای جامع برای هنرمندان باشد. آثاری که در معماری استفاده شده و ممکن بوده از چشم مخاطب غیرحرفه‌ای دور مانده باشد و در گوشه‌ای و قسمتی از بنایی قدیمی مانده باشد عکاسی کرده‌ایم و به شکل دیگر به نمایش گذاشته‌ایم. بخشی از آثار عکاسی است و بخشی هم مربوط به قدماست و به شکل فلز و سفالینه تولید شده و برخی از آثار هم معاصر است. در واقع هیچ محدودیتی در سایت برای تکنیک اثر و زمان تولید آن قائل نیستیم.
نجابتی خاطرنشان کرد: بخش نذر هنری را هم در سایت داریم که در این بخش هنرمندان چند سالی است آثار را هدیه می‌دهند و نذر می‌کنند. بخش عمده‌ای از مخاطبان سایت هیئت‌ها و مساجد هستند و از این آثار در پرچم‌ها و... استفاده می‌کنند. ما توانسته‌ایم مرجعی برای دانشجویان ایجاد کنیم تا دانشجویانی که می‌خواهند درباره آثار گرافیک مرتبط با امیرالمؤمنین (ع) تحقیق کنند به این نمایشگاه رجوع کنند.
نمایشگاه غدیر
نمایشگاه هنر‌های تجسمی «غدیر» در رشته‌های تایپوگرافی، نقاشیخط، خوشنویسی، پوستر و عکس با موضوع تجلی نام امیرالمؤمنین (ع) دیروز با حضور شخصیت‌هایی همچون محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، سید مسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنر‌های تجسمی حوزه هنری و در گالری خانه عکاسان حوزه هنری با مشارکت کانون هنر شیعی افتتاح شد.
این نمایشگاه با حضور ۴۰ اثر در رشته‌های تایپوگرافی، نقاشیخط، خوشنویسی، پوستر و عکس برپا شد.
همچنین تابلونقاشی «ولایت» اثر حبیب‌الله صادقی در نگاه‌خانه حوزه هنری همزمان با گشایش نمایشگاه «غدیر» بازنمایی شد. نمایشگاه «غدیر» در گالری خانه عکاسان حوزه هنری تا ۹ شهریور روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۸ میزبان علاقه‌مندان خود خواهد بود.
منبع: جوان آنلاین

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.