پنجشنبه, 26 تير 1399
کد خبر: 11775
باز هم «حامد بهداد» ادای «استادی» درآورد!

بازیگر «قصر شیرین»: این جامعه خیلی خیلی کوچک نسبت به کار من دچار فراموشی شده

آوینی فیلم: گاه افرادی را می بینیم که به نقش اسطوره ها خود را درمی آورند در حالی که باید همچنان شاگردی کنند برای رسیدن به مبانی هنر. حامد بهداد از جمله آنهاست که همچنان برای خود نقش ویژه ای در سینما قائل است ولی این نقش تنها در کلام وی جاری است. بازیگر «قصر شیرین» در تازه ترین گفتگویش عنوان کرد که به بازیگران دیگر یاد داد که یک طور دیگر بازی کنند!

آوینی فیلم: «حامد بهداد» هر چند در فیلم در حال اکران «قصر شیرین» به دلیل هدایت میرکریمی کمی از انواع اکت های بیهوده اش کم شده ولی نسبت به آن جایگاهی که همواره مدعی اش می باشد همچنان فاصله دارد هر چند ادعا می کند که «من فیلمسازم، سینماگرم، در سمت بازیگر.»

به گزارش آوینی فیلم، مقوله بازیگری در سینمای ایران یکی از موارد همچنان عقب مانده نسبت به خیلی دیگر از حوزه های فنی سینما مثل فیلمبرداری است با این حال عمده بازیگران ایران خود را در حد ستاره های بازیگری جهان می پندارند و نمونه ای ترینش، حامد بهداد است که در آخرین گفتگویش گفت: «این جامعه نسبت به کاری که من انجام دادم، این جامعه خیلی خیلی کوچک نسبت به کار من دچار فراموشی شده؛ احتمالا همکارهای دیگر من هم همین احساس را دارند. یعنی این بساطی را که می‌بینید، من بنیانش را گذاشتم، این تقلب را من رساندم به بازیگرهای دیگر، من به آن‌ها یاد دادم که یک طور دیگری هم می‌شود بازی کرد. من عمل کردم»!

حامد بهداد

حامد بهداد در گفتگو با نشریه چهلچراغ از این تعابیر زیاد به کار برده و مثلا گفته است: «جامعه کوچک سینما و نمایش در مورد کار من دچار فراموشی شده و یادش رفته من چه کارهایی کرده‌ام، البته من هم همین را می‌خواهم، چون به محض این‌که من بفهمم چه کار کرده ام، قبل از آن باید بلافاصله خودم را مسخره کنم و در مورد خودم صحبت کنم. اگر این جامعه دچار فراموشی است، ‌احتمالا دو سه نفر هستند که در این زمینه حرف می‌زنند، به‌عنوان مثال کسانی هستند که به من می‌گویند مثل حمید نعمت‌اللهی. این شجاعت و جسارت را تو منتقل کردی به بازیگران هم نسلت.»

بازیگر فیلم «قصر شیرین» در ادامه گفته هایش عنوان کرد: «من می‌بینم که تک تک افراد در این جامعه دچار نادیده گرفتن هستند. این جامعه ما زحمت همه ما را نقش بر آب می‌کند. همه کارگردان‌ها را ندید می‌گیرم، همه فیلمسازان، همه بازیگرها، همه هنرمندان را، من هم یکی از آن‌ها. من اول باید راجع به خودم حرف بزنم و بعدا تعمیمش بدهم. هر کاری می‌کنیم، این جامعه کوچک درصدد انکار و حذف ما است. احتمالا شامل حال همه می‌شود.»

اعتقاد «حامد بهداد» درباره همکاران بازیگرش در ایران اینگونه است: «هیچ سوپر استاری با آن وجنات سینما بین ما راه نمی‌رود. این 40 ساله جای بازیگرانی است که فقط به درد نمایشنامه «در انتظار بکت» می‌خورند. تو دیگر بازیگری در شأن نقش هملت جایی پیدا نمی‌کنی. همه این‌ها شبیه استراگون هستند، همه این‌ها شبیه دلقک‌هایی هستند که منتظر یک فرصت هستند، منتظر یک اتفاق، یک ماشینی رد شود و فقط برایشان حتی بوق بزند یا بادش آن آدم را بگیرد. این جامعه، جامعه منتظر است. مسلم است که من در وضعیت معلقی دارم بازیگری می‌کنم. سینمای معلقی است، سینما نیست.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.