چهارشنبه, 9 بهمن 1398
کد خبر: 11742
واکنش مدیر شبکه امید به رفتارهای برخی چهره های معروف

سلبریتی ها دست از سر کودکان هم بر نمیدارند!

آوینی فیلم: چندی پیش مدیر شبکه امید اعلام کرد حضور سلبریتی ها در شبکه امید ممنوع است چرا که وی اعتقاد دارد این سلبریتی‌ها و چهره‌ها پرورش پیدا نکردند و تربیت نشدند و به جایی رسیدند که درباره همه‌ چیز اظهارنظر می‌کنند.

آوینی فیلم: همین چندی پیش بود که مهدی سالم مدیر شبکه امید اعلام کرد حضور سلبریتی‌ها در این ممنوع است. وی در این باره ادامه داد:من احساسم بر این است که می‌توانیم این پول هنگفت به سلبریتی و یا چهره را انجام ندهیم که در وهله اول متعارض سیر تربیتی شبکه هم هست، و از طرفی دیگر هم باعث درآمدزایی غلط این عده هم می‌شود. من برای این کار ساخته نشدم؛ ما در شبکه امید به‌دنبال ارتقاء اندیشه و تفکر هستیم. من هیچ‌وقت به‌دنبال مخاطب 80درصدی نبودم و نیستم. این نیست که مخاطب مهم نباشد؛ برای من تربیت نوجوان حزب‌اللهی برای آینده این نظام است. واقعاً نمی‌توان با هر ابزاری آدم تربیت کرد.

ما در شبکه امید سیر تربیتی داریم و در این منظومه اهدافی را دنبال می‌کنیم. اگر یک موقعی "لاک‌پشت‌های نینجا" پخش می‌کنیم تنها به‌دنبال سرگرمی نیستیم و حتماً درون آن بخش‌هایی که از این شبکه روی آنتن می‌رود دنبالِ مفهومی بوده‌ایم. فیلم‌هایی که ما در شبکه امید پخش می‌کنیم و ممیزی‌هایی درنظر می‌گیریم در راستایِ همین سیر تربیتی و منظومه شبکه است.

حتماً فیلم‌ها و سریال‌هایی که در شبکه‌های دیگر روی آنتن می‌روند نکات تربیتی داشته باشند در شبکه امید قابل پخش نخواهند بود. ما اینجا می‌بینیم یک‌سری بازنگری‌هایی انجام می‌شود و سپس از شبکه امید هم پخش خواهد شد. نمونه بارز آن فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی» که در چهارشنبه آخر سال پخش شد و تا جایی سانسور انجام شده بود که چند تا از کاراکترهای این فیلم سینمایی در نسخه پخش‌شده شبکه امید نبودند.

سلبریتی ها شبکه امید

در سیر تربیتی شبکه امید یک سلبریتی روی آنتن برود به‌جهت آشنا نبودن نوجوانان با جزئیات و کلیات موجود در شناخت شخصیت حرفه‌ای و خصوصی افراد دچار تعارض می‌شوند، مثلاً می‌گویند فلان چهره نقش روحانی را بازی کرده عجب انسان شریفی است، و یا خانمی که نقش قدیسه را بازی کرده به‌دنبال چهره واقعی او در فضای مجازی می‌گردند و با یک صحنه‌هایی مواجه می‌شوند که خواه‌ناخواه بین شخصیت نمایشی و شخصیت حقیقی آن فرد تفاوت‌هایی وجود دارد و آن نوجوان را دچار تعارض می‌کند.

من همیشه اعتقاد دارم الگو شدن برخی از اتفاقات و اشخاص اشتباه است. شبکه امید تخصصی است و با رفتارها و اتفاقات یک شبکه عمومی متفاوت است. ما نباید به‌رسم عمومیت برخی از شبکه‌ها هرآنچه را مخاطب نیاز دارد به‌عنوان خوراک القاء کنیم. اینجا فقط درباره نوجوان و احتیاجات نوجوان حرف می‌زنیم و رفتار می‌کنیم.

ما در برخورد با سلبریتی‌ها و چهره‌ها باید درست و اصولی رفتار کنیم. کسانی را که تخصص لازم در عرصه هنر دارند، خوش‌صدا و خوش‌چهره هستند باید در خدمت اهداف نظام و مملکت نگه داریم. متأسفانه چهره ما خودش را وام‌دار نظام نمی‌داند در صورتی که همین صداوسیما و بسترهای جمهوری اسلامی باعث شد تا او چهره شود، و امروز خودش را تافته جدابافته‌ای می‌داند که با دستمزدهای هنگفت 50میلیونی و 100میلیونی و... و ناز و ادا برای فرهنگ و هنر جمهوری اسلامی قدم برمی‌دارد.

آیا این عدالت است که ما بیاییم به چهره‌ای یک مبالغ هنگفتی بدهیم و آن هم برای پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری این نظام، با ناز و ادا قدم بردارد؟ نمی‌گویم کار هنری سخت است اما هنر قیمت ندارد و به‌میزان مشتری یا همان مقبولیت، قیمت‌گذاری می‌شود. باید درنظر بگیریم این اتفاق به‌واسطه سرمایه‌گذاری نظام رخ داده است. کدام یک از این‌ها خودجوش، چهره شدند؟!‌ نظام آنتن در اختیارشان قرار داد؛ هر دقیقه این آنتن هزینه‌بر بوده و الآن به جایی رسیده‌اند که یادشان رفته با چه پشتوانه‌هایی به اینجا رسیدند. این سلبریتی‌ها و چهره‌ها پرورش پیدا نکردند و تربیت نشدند؛ به جایی رسیدند که درباره همه‌چیز اظهارنظر می‌کنند.

منبع: تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.