پنجشنبه, 21 آذر 1398
کد خبر: 11706

زندگی بازیگران تئاتر به روی صحنه می آید

آوینی فیلم: نمایشنامه «تیر و تخته» با نگاهی کمدی به زندگی بازیگران تئاتر می‌پردازد که در اواسط پاییز توسط محمدرضا خاکی در تماشاخانه ایرانشهر به اجرا درمی آید.

آوینی فیلم: محمدرضا خاکی مترجم، مدرس و کارگردان تئاتر درباره جدیدترین فعالیت خود در زمینه کارگردانی و اجرای اثری نمایشی در سال جاری به مهر گفت: در حال ترجمه نمایشنامه‌ای از ژان ماری پیم نمایشنامه‌نویس فرانسوی هستم که هنوز به پایان نرسیده است. نامی که در ترجمه برای این نمایشنامه انتخاب کرده‌ام، «تیر و تخته» است.

وی درباره موضوع نمایشنامه «تیر و تخته» توضیح داد: این نمایشنامه اثری کمدی و دارای ۲ پرسوناژ است. نمایشنامه «تیر و تخته» به زندگی بازیگران تئاتر می‌پردازد و اثری درخور توجه است.

خاکی ادامه داد: نمایشنامه «تیر و تخته» برای اولین بار است که در ایران ترجمه می‌شود و بعد از پایان ترجمه، برای انتشارش هم اقدام می‌کنم.

این کارگردان تئاتر درباره تصمیم خود برای اجرای نمایشنامه «تیر و تخته»، اظهار کرد: از نیمه آبان سال جاری برای سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر نوبت اجرایی دارم و قصدم بر این است که این نمایشنامه را در نوبت اجرایی مدنظر، روی صحنه ببرم.

وی در پایان سخنان خود درباره انتخاب بازیگران این نمایش، گفت: هنوز در حال بررسی برای انتخاب ۲ بازیگر نمایش هستم که به‌ زودی این کار انجام و بازیگران «تیر و تخته» مشخص می‌شوند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.