شنبه, 16 فروردين 1399
کد خبر: 11704
واکنش رئیس جمهور آمریکا به فضای نژاد پرستی در صنعت سینما

ترامپ و هالیوود در مقابل هم!

آوینی فیلم: دونالد ترامپ روز جمعه در واکنش به یکی از فیلم‌های هالیوودی، هالیوود را نژادپرست معرفی و اضافه کرد این صنعت، اثرات زیان باری بر کشور آمریکا خواهد گذاشت.

آوینی فیلم: دونالد ترامپ روز جمعه هالیوود را نژادپرست معرفی و اضافه کرد این صنعت، اثرات زیان باری بر کشور آمریکا خواهد گذاشت.

این واکنش او نسبت به فیلم سینمایی «شکار» بود که داستان آن در مورد شکار کارگران سفید پوست توسط لیبرال‌ها به عنوان یک تفریح است. این فیلم واکنش‌های شدیدی را در پی داشته است.

کمپانی یونیورسال هم در پی تیراندازی مرگبار ال پاسو و دیتون، تبلیغ کردن برای این فیلم که قرار بود ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) اکران شود را معلق کرده است.

ترامپ همچنین در ادامه واکنش‌هایی را در صفحه توئیتر از خود بروز داد. او نوشت: هالیوود لیبرال در بالاترین مرحله ممکن نژاد پرستی است و خشم و نفرت زیادی دارد. آن‌ها خودشان را «نخبه» و برتر می‌خوانند، اما این گونه نیست. در حقیقت کسانی که با قدرت با آن‌ها مقابله می‌کنند برتر هستند. فیلمی که توسط آن‌ها ساخته می‌شود برای هرج و مرج و آشوب است. آن‌ها خشونت خودشان را می‌سازند و تلاش می‌کنند دیگران را سرزنش کنند. آن‌ها نژاد پرست حقیقی و برای کشور مضر هستند!

گفتنی است صحبت‌های ترامپ در حالی زده شده که خود وی تا کنون چندین بار از سوی هالیوودی‌ها نژادپرست خوانده شده است!

روز جمعه ترامپ در حدود یک ساعت و نیم در بیرون از کاخ سفید صحبت کرد و اظهارات یکسانی را با نوشته‌های توئیتری خود داشت. او گفته بود که با آن‌ها محکم‌تر برخورد خواهد کرد. همچنین اعلام کرد صنعت سینمای هالیوود در حال بازیابی عقاید محافظه کارانه است.

ترامپ در صحبت‌های خود به طور مستقیم به فیلم «شکار» اشاره نکرده، اما به طور غیر مستقیم با به کار بردن کلمه «نژاد پرستی» قصد اشاره به حمله به سفیدپوست‌ها را داشته است. او خودش هم بعد از تیراندازی‌های ال پاسو و دیتون تحت فشار است. مهاجمی که این حادثه مرگبار را به وجود آورد، اعلام کرده بود که این اقدامش به خاطر این بوده که لاتین‌ها تگزاس را مورد هجوم قرار داده اند. این اتفاق هفته‌ها بعد از آن اتفاق افتاد که ترامپ به مهاجران اعلام کرد به خانه هایتان باز گردید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.