پنجشنبه, 21 آذر 1398
کد خبر: 11678
ماجرای همکاری مسعود کیمیایی با محمدصادق رنجکشان از زبان سرمایه گذار پرحاشیه

از حضور کیمیایی در دفتر رنجکشان تا چگونگی سرمایه گذاری فیلم جنجالی نعمت الله توسط رنجکشان

آوینی فیلم: اشاره «مسعود کیمیایی» به همکاری با یک سرمایه گذار شناخته شده در روز جشن تولدش، گمانه زنی ها را برای سرمایه گذاری «محمدصادق رنجکشان» برای تولید فیلم «خون شد» کیمیایی به راه انداخت. اما واقعیت چیست؟ این دو در کجا با هم دیدار داشتند و چه میان آنها گذشت؟ واقعیتی که از زبان سرمایه گذار پرحاشیه این روزها بیان شد. «رنجکشان» همچنین درباره همکاری با حمید نعمت الله و فاصله اش با حساب های آلوده هم سخن گفت.
آوینی فیلم

«خون شد»؛ پروژه آتی مسعود کیمیایی است که فیلمنامه اش موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کرده است و فیلمساز کهنه کار درصدد جذب یک سرمایه گذار متمول برای تولید فیلم آینده اش است. به گزارش آوینی فیلم، وقتی کیمیایی در مراسم جشن تولد ۷۸ سالگی اش از همکاری با یک سرمایه گذار شناخته شده گفت، همه نام «محمدصادق رنجکشان» را جلوی عنوان سرمایه گذار فیلم «خون شد» قرار دادند. ولی انگار ماجرا به شکل دیگری است و این تمایل بیشتر از طرف آقای کارگردان بوده تا سرمایه گذاری که نسبت به دیگر همکارانش حساب شده تر گام برمی دارد.

مسعود کیمیایی

رنجکشان که سرمایه گذاری فیلم آینده نعمت الله را در دست دارد، هر چند با کیمیایی دیدار داشته و فیلمنامه اش را هم خوانده است ولی فعلا تمایلی به سرمایه گذاری روی فیلمش را ندارد، شاید چرتکه انداختن آقای سرمایه گذار برای سرمایه گذاری فیلمهای اجتماعی در مورد پروژه کیمیایی جواب نداده و شاید هم رنجکشان با توجه به انتقاداتی که پیرامون فیلمهای اخیر کیمیایی به عمل آمده و حواشی تولید فیلم «قاتل اهلی» و اختلافات مسعود کیمیایی و منصور لشکری قوچانی قید این همکاری را زده است. محمدصادق رنجکشان در گفتگو با روزنامه جام جم با رد ادعای کیمیایی مبنی بر پذیرش سرمایه گذاری فیلم «خون شد»، گفت: «این تصور ایشان است و فعلا بنا به همکاری نیست. البته ایشان یک روز در دفتر ما مهمان بودند و این بحث را هم مطرح کردند. ما هم گفتیم انشاء الله ببینیم خدا چه می خواهد. اگر زنده بودیم و به شرط حیات شاید بعدا این اتفاق بیفتد. اما فعلا چیز خاضی وجود ندارد. این چیزی هم که مطرح شده نقطه نظرات ایشان بود.»

به گزارش آوینی فیلم، «رنجکشان» برخلاف «سجاد خواجه علیجانی» برای انتخاب پروژه ها پخته عمل می نماید و با وجود ابهاماتی که درباره سرمایه اش وجود دارد منتهی در همین مدت کم با دو فیلم کاملا موفق «متری شش و نیم» و «سرخپوست» خودی نشان داده است. او آب پاکی را روی دست کارکردان قدیمی سینمای ایران ریخت. هر چند کیمیایی علاقمند به سرمایه گذاری رنجکشان برای پروژه بعدی اش است و این آرزو را از جمع هم پنهان نکرده است ولی رنجکشان درباره ملاقات خود با کیمیایی می گوید: «فیلمنامه را خوانده ام. آورده اند دفتر ما و ما هم آن را خوانده ایم ولی فعلا قرار نیست کاری را انجام دهیم.» رنجکشان در گفتگوی امروزش هر چند خود را «مخلص آقای کیمیایی» معرفی کرد و وجه اشتراک خود با کیمیایی را تولد در یک روز (7 مرداد) خواند و با شوخی گفت که برخلاف کیمیایی، کسی برایش جشن تولد نگرفت! ولی به نظر میرسد که مشاورانش درباره همکاری با کیمیایی توصیه های لازم را به او داده اند. رنجکشان درباره حواشی فیلم قبلی کیمیایی با رندی گفت: «آقایی با ایشان در فیلم قاتل اهلی همکاری کرد که منجر به اختلاف شد. به نظرم احترام بزرگترها و پیشکسوت ها بر همه واجب است و من هم کنارشان هستم. همین الان فیلم آقای رضا گوران(سرکوب) اکران می شود که یک فیلم اولی است. کسی حاضر نبود برای ایشان سرمایه گذاری کند. اما من سرمایه گذاری کردم. این کار را هم دلی انجام دادم. به نظرم فیلم خوبی است و امیدوارم برای این جوان (گوران) اتفاق خوبی بیفتد.»

حمید نعمت الله

اما ماجرای سرمایه گذاری فیلم متفاوت حمید نعمت الله از زبان رنجکشان هم خواندنی است: «اواخر سال گذشته کاری را با آقای حمید نعمت الله شروع کردیم به نام «قاتل وحشی» که تا الان هنوز کلید نخورده است. فعلا در مرحله پیش تولید هستیم. من با آقای نعمت الله طی کردم که قرارداد بازیگران را گران نبندیم. چون بحث هایی مطرح است که به دنبال دستمزدهای بالا هزینه تولید فیلم ها زیاد می شود. برای همین ما هم گفتیم اگر دستمزد هنرپیشه ای گران بود، نمی خواهیم در این فیلم باشد. آقای نعمت الله هم دنبال این است که با قیمت های خوبی فیلم را تمام کند که اتفاق بدی نیفتد.»

محمدصادق رنجکشان

محمدصادق رنجکشان ادعا میکند که حسابش از پولهای آلوده جدا است و عنوان میکند که برای ریخت و پاش به سینما نیامده است. او که این روزها به عنوان سرمایه گذار تئاتر و منحصرا در مجموعه تئاتر شهرزاد فعال است، درباره وضعیت مالی و مالیاتی حسابهایش گفت: «اگر پول من مشکل داشت قوه قضائیه حتما ورود می کرد. این را گفته ام. من یک ریال به هیچ بنگاه و بانک اقتصادی بدهکار نیستم. حساب مالیات شرکتم تا سال 96 تسویه است. وقتی آدمی اینطوری وارد سینما می شود حیف است این حرف ها را می زنید. واقعا حساب و کتابم را بررسی کنید و اگر اشکالی در آن وجود دارد بگویید.»


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.