جمعه, 22 فروردين 1399
کد خبر: 11617
بازیگر نقش «مایکل هاشمیان» در سریال گاندو گفت

باید سریال های صریح تری نسبت به گاندو ساخته شود

آوینی فیلم: پیام دهکردی بازیگر جاسوس آمریکایی سریال گاندو گفت: پس از گاندو برای من هیچ تهدیدی وجود نداشته است. انتقادهای فراوانی را در این مدت دیده ام و بسیاری گفته اند که چرا در سریال گاندو بازی کرده ام و نباید بازی می کردم، یک عده هم معتقد بودند که کار خوبی انجام داده ایم، تهدیدی هم اگر بوده بصورت جدی نبوده و نمی توان به آن استناد کرد.

آوینی فیلم: پیام دهکردی بازیگر نقش مایکل هاشمیان (جیسون رضائیان) در سریال گاندو در خصوص بازخورد حضورش در این سریال گفت: بازخوردها برای من قابل پیش بینی بود اما هرانسانی آزاد است که دیدگاه خودش را مطرح کند و ما هم موظفیم که تبری بجوییم و بگوییم که متعلق به سرزمین و مردممان هستیم و متعلق به هیچ جریان سیاسی نیستیم.

دهکردی خاطرنشان کرد: برای من تهدیدی وجود نداشته است، زندگی عادی ام را ادامه می دهم، انتقادهای فراوانی را در این مدت دیده ام و گفته اند که چرا در سریال گاندو بازی کرده ام و نباید بازی می کردم، یک عده هم معتقد بودند که کار خوبی انجام داده ایم، تهدیدی هم اگر بوده بصورت جدی نبوده و نمی توان به آن استناد کرد.

وی ادامه داد: این انتقاد ها از همه جا بوده است، یعنی هم از جانب هنرمندان و مردم و هم از سوی مسئولین مورد انتقاد قرار گرفته ام، برایم جالب است که در این سال ها کمتر کاری بوده که این همه تکثر در آرا رقم زده باشد، عمده  آثار معمولا بخشی از طیف های جامعه را در برمی گیرند، اما گاندو تکثر عجیبی را ایجاد کرده است، خیلی از مردم معتقدند و می گویند کار خوبی کردید که به سراغ مسئولان دزد رفتید، خیلی ها هم معتقد بودند و می گفتند شما به عنوان هنرمند نباید با جریان های سیاسی کار کنید؛ همه جور دیدگاهی را در این مدت دیدیم، این نقطه قوت این کار است و من بابت آن خدا را شکر می کنم.

بازیگر سریال شهریار اذعان داشت: رسانه ملی ما در سریال گاندو برای اولین بار آمد و شان ملی بودن خودش را ایجاد کرد، ما رسانه ای داشتیم که طی سالیان زیادی مخصوص درصد قلیلی از جمعیت ایران بود، رسانه ملی خیلی وقت ها واقعیت هایی که در جامعه وجود داشت را به مردم نمی گفت، رسانه ای بود که نزدیک انتخابات همه مردم را نشان می داد و وقتی که انتخابات تمام می شد، به یک رسانه تک صدایی تبدیل می شد؛ با ساخته شدن سریال گاندو و پخش آن همه مردم دچار شوک و ناباوری شدند و همینطور افرادی که نوک پیکان به سمت آن ها بود هم شوک می شوند؛ مردم ما ناباورانه گاندو را تماشا کردند چون اصلا باور کردنی نبود که چنین مسائلی در گاندو از طریق صداوسیما پخش شود؛ همه باید با سعه صدر با چنین مسائلی برخورد کنند تا سریال های تندرتر و صریح تری نسبت به سریال گاندو ساخته شود، واقعیت این است که مردم می بینند از کسانی که به آنها اعتماد کرده اند دارند خیانت می بینند، این مسئله ای ساده نیست.

وی در ادامه افزود: صداوسیما اگر باهوش باشد، ساخت سریال گاندو را به فال نیک می گیرد و شروع به ساختن سریال هایی از این دست می کند، سریالی که برای 80 میلیون ایرانی، نه برای 2 میلیون ایرانی باشد؛ مردم چرا می روند سریال های مبتذل و مزخرف ترک را نگاه می کنند؟ چون رسانه ملی نتوانسته آن امنیت را برایشان رقم بزند و ذائقه مردم را ارضا کند.

این بازیگر کشورمان اظهار داشت: هیچ کس و هیچ مسئولی حق ندارد به مردم خرده بگیرد که چرا از شرایط راضی نیستند و منتقد هستند؛ شمایی که مسئولید و یک گوشه به صندلی تان تکیه داده اید، هویتتان را از مردم گرفته اید، اگر این مردم نبودند الان این مملکت با این کیفیت رو پایش نایستاده بود؛ میلیاردها میلیارد توسط همین مسئولان دزیده می شود اما مردم زیر فشار قرار می گیرند و باید آن را تحمل کنند؛ سال های سال جنگ شد، آن کس که فرزندش را دو دستی تقدیم کرد مردم بودند نه مسئولینی که الان آن بالا نشسته اند و گلایه می کنند که چرا مردم آنها را نقد می کنند؛ خب مردم حق دارند.

 پیام دهکردی در پایان در مورد نقشی در سریال گاندو بازی کرد گفت: سعی کردم نقش مایکل هاشمیان را طوری بازی کنم که مردم بفهمند دزد و خائن نه شاخ دارد و نه دم، کسی که دارد در کنار ما زندگی می کند ممکن است همین قدر "گوگولی مگولی" باشد و می تواند دزد و جاسوس باشد.

منبع: راه دانا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.