پنجشنبه, 21 آذر 1398
کد خبر: 11613
آشنایی با سلفی بگیران سینه چاک سینما!

بازار سلبریتی های توخالی گرم است

آوینی فیلم: افرادی که اسم هنرمند برای خود انتخاب کرده اند، به هزار رنگ و روغن درآمده و آماده برای سلفی گرفتن با عاشقان سینه چاک خود هستند و در آنسوی ماجرا، افرادی وجود دارند که کاری به اسم فیلم و فیلمساز و کیفیت اثرش ندارند و تنها آرزویشان سلفی گرفتن با ستاره های خاموش! است. گزارشی از این داستان را میتوانید بخوانید.
آوینی فیلم

گروهی حدود ۵۰نفره از عُشاق سینه‌چاک ستاره‌های تئاتر و سینما که پای ثابت تمام برنامه‌های افتتاح تئاتر و اکران فیلم هستند، هرکجا که بتوانند عکسی به یادگار کنار بازیگر محبوب‌شان ثبت می‌کنند و در اینستاگرام به‌اشتراک می‌گذارند. این عکس‌های یادگاری مهم‌ترین تفریح و علاقه‌مندی این گروه به‌شمار می‌رود. «ایلنا» با این گروه 50نفره در حیاط عمارت «نوفل‌لوشاتو»، جایی‌که به بهانه اجرای تئاتری ضیافتی از حضور بازیگران مطرح و دوستداران‌شان برپاست، با چند نفر از این علاقه‌مندان تئاتر و سینما گفت‌وگو کرده است؛ گروهی که برخی آن‌ها را «سلفی‌بگیرها» و خودشان طرفداران سینما و تئاتر و «دوستان» صدا می‌کنند. به گزارش صبح نو، آقای حمید زمانی‌سامی ملقب به آقاسامی، ۴۲ساله و آهنگساز، خواننده و از طرفداران قدیمی تئاتر و سینماست که خیلی‌ها او را می‌شناسند و سلام‌ و‌ علیکی می‌کنند. همیشه زرد می‌پوشد؛ اما وقتی با او صحبت می‌کنیم، کُت صورتگی‌رنگ به تن دارد که می‌گوید خیلی وقت است سراغش نرفته بود. اولین سلفی‌هایش را اسفند۱۳۹۵ درکنار خانم مهرواه شریفی‌نیا و آقای امیر جعفری ثبت کرده است. می‌گوید بازیگران او را دوست دارند و دوستش محسوب می‌شوند؛ چون بنابر عادت قدیمی‌اش، برای بازیگران محبوبش همیشه هدیه‌هایی می‌خرد؛ کادویی که به مهراوه شریفی‌نیا برای اولین سلفی‌اش داده، یک سجاده بوده است. خبرها را معمولا ازطریق دنبال‌کردن استوری‌ها و پست‌های اینستاگرامی صفحات هنرمندان، فن‌پیج‌ها و صفحات خبری دنبال می‌کند و از ایونت‌ها و برنامه‌ها خبردار می‌شود. خانم هنگامه بختیاری ۳۰ساله است و لیسانس کارگردانی دارد و به‌گفته خودش، جزو انجمن بازیگران و از شاگردان مرحوم جمشید مشایخی‌ است. او می‌گوید از کودکی سینما و تئاتر را دنبال می‌کرده و اول بلیت تمام تئاترها را می‌خرد و آن را می‌بیند و بعد عکسی هم با بازیگرانش می‌گیرد.
 او می‌گوید: «یکی از بازیگران را دوست دارم و تمام پشت‌صحنه‌های فیلم‌ها و تمرین‌های او را می‌رفتم. از طریق تلگرام و اینستاگرام و خبرها دنبال می‌کنم. هزار بار شده که هزینه کردم و رفتم؛ اما فیلمبرداری نبوده یا گفته‌اند فلان هنرمند برای افتتاح تئاتری می‌آید، بلیت خریده‌ام و به سالن رفته‌ام؛ اما او نیامده. آقای مهران افشاری هم یکی دیگر از عُشاق چهره‌های تئاتر و سینماست. می‌گوید ۲۴ساله است؛ ولی چهره‌اش کمتر از این را هم نشان می‌دهد. بازیگر موردعلاقه‌اش خانم سحر قریشی است و هرکجا او باشد، مهران هم هست. 

سلبریتی

مهران می‌گوید گروهی تلگرامی هست که خیلی از گروه دوستداران سینما و تئاتر عضوش هستند و به‌هم برنامه‌ها را اطلاع می‌دهند؛ گروهی که به‌گفته او، تعدادشان بیشتر از ۵۰ نفر است: «بعضی‌هایمان می‌روند اکران مردمی و خصوصی و بعضی‌ها تئاتر. هرکجا که تعداد مهمان‌ها بیشتر و بازیگرها معروف‌تر باشد، بیشترمان آنجا می‌رویم و از همدیگر خبردار می‌شویم».
 به‌گفته آقاسامی، عکاس‌ها آن‌ها را «سلفی‌بگیرها» صدا می‌کنند و هربار در اکران فیلم،‌ فیلمبرداری یا تئاتری حاضر می‌شوند، عکاس‌ها به این نام می‌خوانندشان؛ اما خودشان روی گروه‌شان نام «دوستان» گذاشته‌اند و حتی اسم رمزشان هم همین است! سامی می‌گوید سال‌هاست به تماشای فیلم و تئاتر می‌رود و تنها سه سال است با بازیگران سلفی می‌گیرد؛ آن‌هم وقتی آقای رضا عطاران برای تولدش یک گوشی هوشمند به او هدیه داد.

سلبریتی

 به‌ گفته آقا سامی، از وقتی اینستاگرام در ایران پا گرفت، عاشقان بازیگری هم کارشان منسجم‌تر شد و بازار سلفی با سلبریتی‌ها هم داغ. مهران افشاری هم سه‌چهار سالی می‌شود که برنامه عصرهایش را برای عکس‌گرفتن با سلبریتی‌ها تنظیم می‌کند؛ یعنی از همان زمانی‌که اینستاگرام آمد. به این گروه می‌گویند «سلفی‌بگیرها»؛ اما اغلب عکس‌هایی که با بازیگران می‌گیرند، سلفی نیست. در شلوغی و ازدحام طرفداران چهره‌های سینمایی و تئاتری، گوشی را دست نفر سومی می‌دهند تا عکس یادگاری‌شان را با بازیگر محبوب‌شان ثبت کند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.