شنبه, 29 شهريور 1399
کد خبر: 11583
آرش قادری نویسنده سریال گاندو در پی حواشی این سریال پاسخ داد

حرف های بزرگ تبعات بزرگی هم در پی دارد

آوینی فیلم: آرش قادری نویسنده سریال پرمخاطب گاندو می گوید که اگر به عقب برگردد، باز هم گاندو را خواهد نوشت چرا که اعتقاد دارد هر کشوری نیاز به محصولات استراتژیک دارد و وقتی هم حرف بزرگی زده شود، تبعات زیادی در برخواهد داشت، سرنوشتی که «گاندو» با آن مواجه بود.

آوینی فیلم: قادری کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال ۱۳۸۴ در "سریال ریحانه" به کارگردانی "سیروس مقدم" به عنوان نویسنده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدی‌اش مانند سریال «هوش سیاه ۲» بیشتر نبود، اما تجربه خوبی برای آرش قادری محسوب می‌شود.

وی در سال ۱۳۹۲ دوره‌ پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید آثار مهمی حضور داشته است. او در این سال در ۳ فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون حضور داشت و خود را به جامعه هنرمندان معرفی کرد. آثار مهم آرش قادری در این سال، فعالیت در فیلم «آتیش بازی» به کارگردانی بهمن گودرزی، فعالیت در سریال «هوش سیاه ۲» به عنوان نویسنده و فعالیت در سریال «ماتادور» به عنوان نویسنده محسوب می‌شود.

آرش قادری نویسنده سریال تلویزیونی گاندو در مورد حواشی رخ داده درباره این سریال گفت: نزدیک به قسمت سیزدهم نشستی خبری برای سریال «گاندو» در نظر گرفته شد که البته همان موقع هم با آن مخالف بودم، زیرا فکر می‌کردم که برای نشست و حرف زدن در مورد گاندو زود است، همان نشست کمی افکار را به حاشیه برد اما موضوع تخیلی یا واقعی بودن سریال به این دلیل در نشست رسانه ملی مطرح شد که سریال تمام شد بود و همه به طور کامل سریال را دیده بودند و این سوال برایشان بوجود آمده بود.

وی افزود: واقعیت امر خود ما هم فکر نمی‌کردیم این سریال تا این حد التهاب بی دلیل ایجاد کند و راستش را بخواهید واقعا از این اتفاق غافلگیر شدیم، من بار اولی نیست که فیلمنامه می‌نویسم و این ژانر هم برای من تازه نیست، از طرفی جواد افشار هم برای اولین بار این چنین موضوعی را کارگردانی نکرده است، پس ما از همان ابتدا برآورد اتفاقاتی که برای فیلمنامه می‌افتد را کاملاً می‌سنجیم.

آرش قادری

نویسنده سریال گاندو با توجه به اقبال صورت گرفته از طرف مخاطبان گفت: ما از همان ابتدا درباره درصد مخاطبان گاندو پیش بینی‌هایی کرده بودیم، اما به شخصه بدون اغراق غافلگیر شدم، نه تنها مخاطب داخلی با گاندو به شدت ارتباط برقرار کرده بلکه همچنان از برخی نقاط دنیا پیام‌هایی دریافت می‌کنم که اعلام می‌کنند به دیدن سریال گاندو علاقمند هستند و با دیدن آن غرور ملی در آن‌ها ایجاد شده است.

وی افزود: شما وقتی حرف بزرگی می‌زنید بدون شک تبعات بزرگی هم در پی خواهد داشت، موضوعات همانقدر که برای مخاطب حساسیت برانگیز است بدون شک برای آن‌ها که به دنبال حاشیه سازی هستند هم حساس است، از نظر من دامن زدن به حواشی در شرایط فعلی قشنگ نیست، حاشیه ساختن برای سریالی مثل گاندو به نفع هیچکس نیست.

آرش قادری در ادامه گفت: تاکنون آن چیزی که به من منتقل شده این است که سریال گاندو در افراد احساس غرور ملی و اقتدار ایجاد کرده است، مردم اقتدار بالای نیرو‌های امنیتی کشور خود را خیلی دوست داشتند، دلیل این اتفاق هم شفافیت و گام برداشتن لحظه به لحظه مخاطب با عملیات‌های داخل سریال است، به همین طریق مخاطب عملیات و فعالیت‌های نیرو‌های امنیتی را از نزدیک دیده و آن‌ها را لمس و باور می‌کند.

 

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.