شنبه, 29 شهريور 1399
کد خبر: 11523

عمو پورنگ فعالیت خود را با تلویزیون ادامه می دهد

آوینی فیلم: «عمو پورنگ»درباره علاقه‌اش به کار و فعالیت در حوزه برنامه های کودک و نوجوان در تلویزیون گفت: خانه من تلویزیون است، من کار برای کودکان را دوست دارم از این رو در آثارم همواره تلاش کرده‌ام تا علاوه بر کیفیت کمیت نیز افزایش پیدا کند و در این راه پول برایم از اهمیت کمتری برخوردار است.

آوینی فیلم: داریوش فرضیایی «عمو پورنگ»درباره علاقه‌اش به کار و فعالیت در حوزه برنامه های کودک و نوجوان در تلویزیون گفت: خانه من تلویزیون است، من کار برای کودکان را دوست دارم از این رو در آثارم همواره تلاش کرده‌ام تا علاوه بر کیفیت کمیت نیز افزایش پیدا کند و در این راه پول برایم از اهمیت کمتری برخوردار است.

وی در همین راستا ادامه داد: من معتقدم باید برای رسیدن به اید‌ه‌آل در حوزه برنامه‌های کودک و نوجوان تلاش کرد و فرهنگ را تعالی داد بدین ترتیب باید از دوره کودکی آموزش و فرهنگ سازی را آغاز کرد.

عمو پورنگ کار در حوزه کودکان را سخت و دشوار دانست و اظهار کرد: ساخت برنامه برای کودکان علاوه بر علاقه نیازمند توجه به شاخص‌های ویژه‌ای مانند شناخت روحیه کودکان و تسلط بر روان شناسی این قشر حساس جامعه است چراکه این امر موجب می‌شود کار دست‌اندرکاران تولید برنامه‌های کودک از حساسیت ویژه‌ای برخوردار باشد.
فرضیایی پیرامون وسعت مخاطبان برنامه‌هایی چون «محله گل و بلبل» که فقط قشر کودک و نوجوان را شامل نمی‌شود بیان کرد: تنها کودکان مخاطبان برنامه «محله گل و بلبل» نبودند بلکه سالمندانی که در منزل به سر می‌برند نیز برنامه «محله گل و بلبل» را می‌دیدند و این مسئله برایم جذابیت خاصی داشت.

139404131018175355619284.jpg

این مجری و برنامه سازه حوزه کودک در حوزه تلویزیون اظهار کرد: متاسفانه سرمایه‌گذاری در حوزه برنامه‌های کودک بسیار کم است و این امر دست تولیدکنندگان و دست اندرکاران حوزه کودک را می‌بندد با این همه تمام کسانی که در مجموعه «محله گل و بلبل» کار می‌کردند با تمام سختی ها، کمبود‌ها و کاستی‌ها ساخته اند، اما از کیفیت کار کم نکردند.

فرضیایی در خصوص ادامه فعالیت در حوزه کودک بیان کرد: قطعا کار تولید برای کودک را ادامه خواهیم داد و همراه با گروه به اجماع خواهیم رسید و کار‌های متفاوت‌تری را در آینده تولید خواهیم کرد. استقبال کودکان از برنامه «محله گل و بلبل» و «عمو پورنگ» برایم جذابیت خاصی دارد، زیرا هر بار که با کودکان برخورد داشتم آن‌ها در خصوص ادامه برنامه از من سوال می‌کردند.

درباره علاقه‌اش به کار و فعالیت در حوزه برنامه های کودک و نوجوان در تلویزیون گفت: خانه من تلویزیون است، من کار برای کودکان را دوست دارم از این رو در آثارام همواره تلاش کرده‌ام تا علاوه بر کیفیت کمیت نیز افزایش پیدا کند و در این راه پول برایم از اهمیت کمتری برخوردار است.

وی در همین راستا ادامه داد: من معتقدم باید برای رسیدن به اید‌ه‌آل در حوزه برنامه‌های کودک و نوجوان تلاش کرد و فرهنگ را تعالی داد بدین ترتیب باید از دوره کودکی آموزش و فرهنگ سازی را آغاز کرد.

وی درباره کیفیت برنامه‌های کودک در تلویزیون ابراز کرد: برنامه در حوزه کودک و نوجوان بسیار محدود‌تر نسبت به سایر برنامه‌های تولید شده است، با این حال همکاران تلاش می‌کنند تا کیفیت کار‌های تولیدی کودکان در سطح مناسبی باشد، اما کمبود منابع، کمیت و در برخی مواقع کیفیت را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

«عمو پورنگ» خاطرنشان کرد: برنامه «محله گل و بلبل» به موضوعات اجتماعی مثل آداب و مراعات‌های اخلاقی، روحیه پهلوانی و کمک به هم‌نوع، فرهنگ شهرنشینی و مطالعه و کتابخوانی توجه ویژه‌ای دارد و با تدارک روایت‌هایی جذاب و روان می‌کوشد رفتار‌های اجتماعی درستی را به کودکان بیاموزد.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.